Myšlenka ranchování

24. března 2013 v 22:33 | Nina |  O ranchy
Nedělej nikomu nic, co nechceš, aby někdo dělal tobě. A to je vlastně základ celého ranchování. Já se tímto pravidlem řídím, jsem slušná a rozhodně nikoho neodsuzuji za své koníčky... A proto jsem se svým ranche celkem spokojená, nikdo mi zatím nijak vážně neublížil, ani jsem nebyla hlavní aktérkou hádky. Jsem tu od půlky roku 2009.
Tady je jeden příklad za všechny. Nechci nás rozhodně přirovnávat ke stádu mustangů (ikdyž pro mě by to rozhodně urážka nebyla :)), ale jsme také vlastně "jedna velká, zájmově stejná, takže spolupracující skupina", ne? Stádo koní je vlastně to samé. Všichni respektují pravidla a vlastně směřují za stejným cílem. Klape jim to. Když už jsme u toho, jsme lidé, ti mají vyšší inteligenci, než mustangové, když to ve "velké rodině" funguje mustangům, řekněte mi, proč by to nemohlo jednou kompletně fungovat i zde, mezi sběrateli modelů koní?
Samotný mustang nepřežije. To je jako u nás, že? Kdybych tu byla sama, kdo by mi komentoval články, hodnotil fotky...? K čemu by byl jeden ranch, kdyby ho nikdo neměl navštavovat, proč bych vlastně tento ranch provozovala? Proč by se měl samotný mustang starat sám o sebe, když se můžou všichni starat vzájemně o sebe ve stádě? Mustang sám o sobě nepřežije, patří do stáda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama