(Ne)úspěch v Jarní Stuze 2012

9. března 2013 v 5:01 | Nina |  Úspěchy
Opět, po delší době, zdravím! :)
Omlouvám se za nepřítomnost, samotnou mě to moc mrzí, ale už se chýlí poslední školní čtvrtletí a já musím makat. Příští rok už jdu do prváku vyššího gymnázia (toto letí! :O). Bohužel pro svůj volný čas, ty následující čtyři roky budou těžké. Už se totiž započítávají k výhledům na vysokou školu. Já už mám jasno, jdu do Brna na veterinu, což vyžaduje opravdu výborný prospěch ;). Mimo školy mě "zdržují" jiné volnočasové aktivity. Ovšem občas je pro mě lepší si tímto způsobem odpočinout od modelů. Věnuji se těm závěrečným pracím na ZUŠ, jak jsem psala. Jsou s tématikou koně, pokud bude zájem, přidám je sem ;). Dále dost často využívám svojí koloběžku, fotím (překvapivě i něco jiného, než koně), promýšlím blížící se malování na naší dvorkovou zeď. A koneckonců, už se blíží prázdniny a já se moc moc těším a často jsem hlavou už v červenci :D. A taky mi konečně spolu s krásným počasím a teplotami přišla ta pravá chuť zase chodit k živým koní pravidelně.

No jo, tak to bylo tak stručné seznámení s mým aktuálním životem. Nyní k hlavnímu tématu.
Možná víte, že se na ranchy Hedepokil pořádala několika týdenní Photo soutěž s military tématikou. Využila jsem jí a přihlásila jsem zcela nevhodné plemeno Andalusian Me Blanca. Ta hrdost na tento model .... ;) ;) Byla jsem nadšená, jelikož jsem se těšila a počítala jsem s výborným umístěním. Popíču vám mé celé snažení podrobně. Ti, co si přečtou budou odměněni užitečným návodem na úspěšnou soutěžní fotku! ;)
DREZURA

Prvním úkolem byla drezurní fotka. Já jsem si s ní dala velice záležet. Pro představu - připravení diorama, výbavý, detailů, jezdkyně, a jelikož je Me Blanco velikosti Stablemates, bylo to někdy opravdu titěrné... Samotné focení a výběr té nejlepší fotky také trvalo déle. Konečné upravování v PC bylo součástí.
Ale moje úsilí se mi stokrát oplatnilo. Porotkyně byly nadšené, obecenstvo také a já ještě víc. První kolo jsem zvítězila o několik desetin bodu před nádhernými fotkami Frisullky a ještě s obrovskou pochvalou.


CROSS-COUNTRY
Bylo velmi náročné. Venku nepříznivé počasí, nevhodný mold koně... Začala jsem přípravou výbavy. Vybrala jsem tu nejpropracovanější SM sadu by me :D, dokonce jsem Me Blancovi nasaila zvony na přední nohy, nechyběly šlachovky, česká vlajka na podsedlovce ani ostruhy jezdkyně (které se mi po pádu oddělily :! :D). Poté jsem vyrazila s kulatým hnědým tácem a vlastnoručně vyrobenou crossovou překážkou na dvorek, kde bylo bez mála 10 stupňů... Spoléhala jsem na "dary přírody" našeho dvorku, ačkoli tam nic moc nebylo, vznikla pěkná překážka s propojením tvorby z umělých materiálů a z přírodnch materiálů. Přidala jsem hrubší písek, zeminu, substrál a ozdobné hnědé i zelené kamínky. Překážka je z kartonu, z plstě, ze špejlí a ozdobená rostlinami.
Hodnocení bylo taktéž skvělé a já byla ohodnocena plným počtem deseti bodů. Moc se líbila.
PARKUR
A s ním přišel i kámen úrazu, nad kterým si pořád lámu hlavu a ožítá mě černé svědomí. Když si na to vzpomenu, rozčílím se a poprvé jsem se i skoro rozbrečela...
Celou středu jsem se zabývala neuvěřitelnou problematikou, jak zachytit Me Blanca v dokonalém parkurovém prostředí. Nic jiného, než simulace pádu mě s tímto moldem nenapadla. Na náš dvorek zasvítí sluníčko bohužel jen ráno, a tak se fotka podrobila mnoha počítačovým úpravám. Sbalila jsem velkou desku, skokový materiál, písek, několik rekvizit, jezdkyni s koněm a foťák. Velkou dřevěnou desku jsem posipala směsí písku a normální zeminy. Do pozadí jsem vybrala rozkvetlé stromy a modrou oblohu. Sestavila jsem oxer, což by se také určitě cenilo za pravou parkurovou překážku. Pak ještě pár detailů a aranžování. Focení této fotky bylo dosti náročné, jelikož focený objekt byl na docela nepřístupném místě.
A za celou tou zlobou stál jen jeden pitomý den!! Přehlédla jsem se totiž a tušila jsem, že uzávěrka je právě 25.4. Jsem na sebe neuvěřitelně naštvaná a ještě nejvíc mě dožralo, když mi pořadatelka oznámila, že bych s poslední fotkou celou Jarní Stuhu vyhrála. Ne, to není možné! Přišla jsem o úžasnou reálnou stužku a diplom a o vybavení na koně. Nenávidím se za to! :D Takže pro všechny - posílejte fotky radši s předstihnem, nežli na poslední chvíli, tento pocit nikomu nepřeju, nedokážete si jej ani představit...
Ale celá soutěž pro mě byla stejně užitečnou, Získala jsem ponaučení, ale hodně zkušenností, co se týče pohledu na mé fotky od jiných osob a vím, co zlepšovat a v čem vynikám. A nyní pro všechny:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama