Sněžné focení

9. března 2013 v 6:01 | Nina


Dnes, časně po obědě, Lisa osedlala Life Style novým anglickým sedlem a vyjely na cvalovou vyjížďku. Lifie je angličanda, s krátkou dostihovou kariérou, která ji lehce poznamenala. Je mírně nervózní a v poli koní je neklidná, chce závodit. Zvládne ji jen zkušený jezdec. Bohužel, osud většiny anglických plnokrevníků běhající dostihy...
Lisa vybrala rozlehlé pláně na sever od ranche. Lifie se proběhla, v čerstvě napadém sněhu to byla přímo nádhera. Opět napadl prašan, takže se při svižném cvalu rozlétával kolem. Sluníčko dovedlo scenérii k dokonalosti :).

Zanedlouho po Lise s Lifie vyrazila ven Bára s Cloudy Satimem. Venku byl sice stupeň nad nulou, ale náš achaltekinec snáží zimu dobře, navíc při namáhavějším tréninku, se dostatečně zahřeje a s dekou by se přehříval.
Cloudy si už vcelku zvyká na tréninkový zápřah - překvapivě rychle zkrotl, po té době, kdy nebyl dlouho pod sedlem. Dnes venku byl, podle Báry, příjemně temperamentní a dokonce i ochotný ani ho Bára nemusela tolik přemlouvat. Za necelé dvě hodiny se podívali po širokém okolí. Nejprve se rozehřáli po pláních, kde byla Lisa, pak následovala cvalová práce v mírně kopcovitém terénu, přes upravenou stezku vytrvalostním klusem až do lesíka u řeky.
V pozdní odpoledně si Suzi, na radu Báry, nahnala Šemíka do onoho lesíka. Dala na dobrou radu, protože lesík byl v tuto denní dobu přímo kouzelný. Champaign Rose se legenatně pohyboval mezi kmeny jak v hlubokém, tak v mělkém sněhu. Slušelo mu to. Pořádně se vyřádil, což je před obvyklým tréninkem jedno z nejlepších.
Nebyla bych to já, když bych nezdokumentovala i jiné objekty, které se mnou, kromě modelů, byly :). Tradičně se mnou byla Kačka s její Lilly.

http://zlatapodkova.rajce.idnes.cz/Od_treninku,_pres_Semika_az_k_Lilly

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama