Tréninky + volnost

9. března 2013 v 6:11 | Nina
Během dubna jsem zastihla Lisu v hale, jak se věnuje dostihačce Lifey a drezurní hvězdě me Blancovi. Mimochodem, nyní je Blanco přihlášen v Jarní Stuze na ranchy Hedepokil a po dvou kolech všestrannosti je ve vedení. Nákupy u Nae musím uskutečňovat častěji :D.

Úplně první trénink dne byl právě ten dostihový. Hala je poměrně veliká, venku bylo nepříznivo, a tak se "běhalo" uvnitř.
Lifey nerada běhá na čas sama na dráze, potřebuje motivaci v podobě tréninkového partnera. Už je to dlouho, co na ranch přišel na výpomoc mladík s mnoha zkušennostmi od koní. A tak sedl na Oregona, který není dostihový a už vůbec ne plnokrevník, ale tryskání jej baví.
V jedenáct hodin se rozvítila světla haly a velkými vstupními dvěřmi vedl Pavel a Lisa své koně. Nejprve se každý samostatně rozehříval v kroku jízdárenskými cviky, následoval klus a kavaletová práce. Lifey si dvakrát skočila křížek na rozehřátí a pro menší přiježdění Lisa zkusila pár nejlehčích drezurních cviků. Pavel rozehříval Oriho změnami chodů a cvalem na velkém kruhu. Občas si koně i vyměnili, tehdy jsem fotila nejvíce.
Zhruba za půl hodiny Lisa začala Lifey prohánět po obvodu jízdárny cvalem a ke konci tréninku si dávali s Oregonem závody. Což bylo opravdu zajímavé a vznikly nejlepší fotky. Před odchodem Lisa osvěžila splavené koně pod hadicí.
Odpoledne "šel na řadu" Me Blanco. Lisa zariskovala a mladý hřebec trénoval téměř ve volnosti.
Nejprve nechala Blanca pro jistotu vyřádit se ve volnosti. Bohužel jsem nebyla na místě a nemohla jsem jej zachytit, Lisa však říkala, že je to vážná škoda, jelikož pěkně řádil, pobíhání a skotačení na jízdárně zkrátka miluje. Po poutavém pozorování veselého andalusiana se Lisa opatřila dlouhým drezurním bičíkem a započali opracováním ze hřbetu koně. Nejprve v kroku, v klusu, pak pár kavalet jako Lifey. Následně Lisa sesedla a trénovali španělský krok a dokonce piafu. Blanco prý občas zazlobil, ale jeho soutěžní úspěchy za poslední měsíce jsou opravdu neuvěřitelné... CABHB February Photo Show, CLS, Jarní Stuha..... no comment! ^^...
Už jsem psala dost, nyní přicházejí fotky! Celé album! Pokud se Vám hodně líbí, zanechte na rajčeti koment! Pokud si myslíte, že jsou pod mojí úroveň, nekomentujte! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama