Velikonoční vyjížďka 2011

9. března 2013 v 5:41 | Nina |  Velikonoční vyjížďka.•: Velikonoční vyjížďka :•.

~ 25.4. 2011 ~ÚČASTNÍCI
Stela Nováková - Notting Hill
Oskar Thoms - Ski´Non´Ski
Dominika Nosková - Mína
Pavla Černá - Czerokee
Beata Dobešová - Bright Jewel of P. S.
Vendula Hofmannová - Yasmine
PROGRAM
7:30 - sraz před stájemi
7:30 až 8:00 - příprava koní ve stáji (čištění, kontrola zdravotního stavu)
8:00 - sedlání a uždění před stájemi, poslední kontroly
8:30 - odjezd
9:30 - příjezd na plánované místo, obsluha koní
10:30 až 12:00- piknik, relax a volno, za přívětivého počasí plavení koní a koupání v řece
12:00 - odjezd
12:30 - plánovaný návrat na ranch
INSTRUKCE PRO ÚČASTNÍKY
• tato akce je pouze pro ZAMĚSTNANCE RANCHE A ČLENY JK
• pořadatelé: Mirek Minář a Stela Nováková
• s sebou: hlavně dobrou náladu, jezdecké vybavení (helmu!!, chapsy a pevné boty nebo jezd. holinky, rajtky nebo přiléhavé kalhoty, vítána bezpečnostní vesta nebo páteřák), oblečení dle předpovědi počasí, avšak pro jistotu pláštěnku, mikinu nebo lehčí bundu, vítají se i jiná zvířátka, než koně, ale pod pečlivým dohledem! • neberte: cennosti (pro případ nouze bere jeden člověk mobil), jídlo (bude piknik), lékarničku (máme)
• koně: je nutné, aby si všichni účastníci zamluvili koně předem! Vyberte spolehlivého, klidného a nelekavého koně. Prosím, nevybírejte nemocné, příliš mladé a nezkušené koně, nespolehlivé hřebce nebo klisny v říji!
• vyjížďka a vše kolem ní je zdarma, jako odměna za spolehlivé působení na ranchy :)

Dnes ráno, hned v půl osmé, se všichni účastníci sešli ve stáji. Každý si svého předem vybraného oblíbence připravil, sbalil si své potřebné věci a podmínkou účasti na Velikonoční vyjížďce je v postroji nebo na oblečení mít zakomponovanou nějakou velikonoční dekoraci. Většina zvolila barevné pentle a stuhy, většinou koním do ocasů. Oskar, jediný účastník mužského pohlaví :), si samozřejmě lstivě přibalil i pomlázku, aby si ho všichni všimli, jakože on má pozornost hodně rád, opatřil svou Siki zvonkem kolem krku :D. Nejmladším účastníkem byla Vendy, která měla také nejméně jezdeckých zkušenností, ovšem Domča si ji raději vzala na starost.
Kolem osmé hodiny již všichni sedlali a uzdili na venkovní jízdárně. Monika dostala za úkol všechny přípravy před odjezdem pečlivě zdokumentovat. Po poslední přísné kontrole postrojů, jezdců a zdravotního stavu koní se mohlo vyrazit. Náš cíl byla nedaleká řeka, obklopená loukami a lesíky. Cesta se plánovala skoro 14 dní předem, dali jsme si záležet na krásné přírodě, pohodlném terénu, klidném prostředí, ale hlavně na bezpečnosti.
Rozehřátí koní, obeznámení s terénem jsme zahájili krokem. První hromadný klus :D, pak jezdce i koně ,,otrkal" a všichni už si byli daleko jistější. Vendy si vedla naprosto skvěle a za nedlouho už všichni požadovali pořádný cval. Před námi se objevil malý, ale dlouhý kopeček, a tak první jezdec, v tom okamžiku Stela, dala pokyn ke cvalu. Stela s Oskarem cválali jako první, za nimi se držely Dominika s Vendy a jako poslední cválali holky s hřebci. Cválali jsme pěkných 5 minut, protože kopec byl opravdu nekonečný, ale právě to se účastníkům líbilo :D. Vendy to zvládla perfetkně, vůbec nebylo poznat, že se teprve učí tento chod. Po několika minutách jsme přijeli na otevřenou louku, kde bylo k milému překvapení několik klád - že by náhoda? :D A tak si zdatnější zaskákali.
Po dlouhé, ale zábavné cestě jsme dorazili do cíle. K řece v zimě skoro vůbec nechodíme, a tak tu mnozí noví členové ranchového týmu byli poprvé :). Počasí přálo, bylo vedro a teplo, takže všichni věděli, že se osvěží v řece. S piknikem byli všichni spokojení, dokonce se ani Velikonoce nezapřely :D.
Celý výlet se nesmírně vydařil. Od začátku roku 2011 je toto zatím nejhezčí a nejpovedenější soukromá ranchová akce :).
Snad se to v příštím roce opět takle vydaří! A i vám přejí všichni z ranche HAPPY EASTER! :)

>> ALBUM ZDE <<

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama