Vyjížďka ve čtyř a bez sedla

9. března 2013 v 6:41 | Nina
Už delší dobu jsem nepsala do svého jezdeckého deníčku, bylo to převážně proto, že se nedělo nic zajímavého a ještě k tomu jsem neměla žádné fotky, takže by to pro vás bylo při nejmenším nezajímavé. Kdysi odpoledne to však bylo jiné. Musím říct, že to byla jedna z nejpovedenějších vyjížděk..
Před jednou hodinou jsem dorazila do stáje. Zatím tam bylo prázdno, ale zpozorovala jsem, že je osedlaných víc koní, než jen dva. Zanedlouho přišla majitelka stáje, ano, tato paní, se kterou jezdím na vyjížďky, paní Mentová. Zeptala jsem se, kdo všechno dneska pojede a zjistila jsem, že to bude zase ta milá dvojice, která se mnou jela minule. Je to pán a paní, se kterými je legrace ;). Nauzdila jsem si teda Luckyho, paní Lorda a pánovi Twinga. Paní Mentová si osedlala a nauzdila soukromého starokladrubského mlaďocha Sama. Zachvíli se ve stáji objevili všichni účastníci vyjížďky, vyvedli jsme koně, upravili třmeny, utáhli koně a mohlo se vyrazit. Twingo opět měl úžasné westernové sedýlko, které se mi hrozně líbí :))). Pán jel opět vpředu, já jela druhá, p. Mentová za mnou a paní s Lordem poslední. abych pravdu řekla, měla jsem celkem obavy, abych před cizími neudělala ostudu :). Ale strach opadl, Lucky byl naštěstí rozumný a choval se slušně :D. Dokonce si mě všichni dobírali, že je budu učit jezdit ;) :D. Zacválali jsme jen jednou, protože Twingo je v jiných rukou, než v rukou p. Mentové docela šizuňk (jak já to slovo miluju :D). Vše šlo podle plánu. Probrali jsme hodně témat, třeba sobotní Hubertovku, a to, že už to není jako dřív. Ano, je to pravda, dneska je účast na Hubertově jízdě o hlavu - takzvané splašené stádo koní hnající se trasou přes překážky :/. Cestou jsme potkali pár polospadlých kmenů stromu a mě, vášnivou skokanku, si opět dobírali, že příště tam bude ode mě připravený skok :D. Docela nečekaně jsme potkali hodně, ale opravdu nezvykle mnoho jezdců s koňmi. To byly manévry s Luckym :D. Většina koní byla z jezdeckého klubu Lesopark Chomutov, no jo, tam odtud jsou samé nafintěné fifleny... proto tam nechodím. Takže jsme viděli nablýskané teplokrevníky, myslím, že i plnokrevníky ;). Ale viděli jsme dvě Shirky i mladého hřebce tarpana - s ním jsme se potkali dvakrát a bylo to docela žhavé :D. Shledávám to však jako povedenou koňskou přehlídku různých plemen :D.
Vyjížďka se opravdu vydařila, moc se mi líbila - poslušný kůň, přátelská atmosféra, zpestření prostřednictvím té "koňské přehlídky" a jakžtakž vhodné počasí.
Ale to nejlepší mělo teprve přijít. Jen tak mimo notu - který čtenář došel až jsem, tak toho vychvaluji, že ho to baví číst :D, tak abych věděla, pro koho tyto úryvky z mého jezdeckého života píšu :D, dej nenápadně do komentáře tři smajlíky za sebou :). Sotva jsme odsedlali a oduzdili,paní, co měla Lorda si domlouvala termín další vyjížďky na příští týden. Nějak se to zvrhlo do diskuze o všem možném :D, že už se celkem známe, že bychom mohly my dvě (a samozřejmě náš doprovod p. Mentová) jet spolu a tak dále... Prohodila ta paní jen tak větu, že už delší dobu nejela bez sedla. Hmm :), toho jsem samozřejmě využila a už máme domluveno, že příští neděli, v jednu hodinu se sejdem ve stáji a pojedeme všichni bez sedla. Moc se na to těším, už jsem jela bez sedla a musím říct, že je to mnohem lepší než se sedlem! Mnohem lépe se Vám kůň ovládá a hlavně cítíte tu jeho sílu na vlastní kůži...... strašně se těším :). Takže mám výbornou motivaci, jak přežít další pracovní týden! :) Přeji, ať i vy ho vydržíte a ať Vám koně jdou! :P ;D
Pár ilustrací pro zpestření, fotila mamka... a zcela nečekaně! Jen mě zahlédla na koni, hned vytáhla foťák ;). Takže jsou fotky převážně ořízlé nebo nějak upravené :D :D. Užijte si je...
↑ Lucky při odchodu do stáje :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama