Duben 2013

Rychlý report 29. 4.

29. dubna 2013 v 21:33 | Nina |  Aktuálně
Rozhodla jsem se občas, pokud je méně času a mnoho věcí co říct, napsat něco jako novinky.

Rychle, stručně, jasně! :)

•Kde začneme - nejspíše opět u vás. Děkuji za vaše komentáře a za další nové SRko. Tím se dnes stala Aša. Ačkoli spolu máme nějaké starší neshody, vřele jí vítám v kruhu přátel!
•Dnes měl být můj poslední školní den, ale ve škole se vše zvrtlo a zítra se vyučuje jako obvykle. Kvůli blbému nevlídnému počasí byl zrušen Majáles. Alespoň, že je ve středu volno.
•Čekám na balíček s knížkou a koníkem od Mazla. Kdepak je... Doufám, že se neztratil. Nehod a chyb pošty mám už vybráno snad na deset let. Pff.
•Zítra nejspíše dám dohromady spřátelené ranche, napíši nějaký zajímavý článek a doufám, že mi (!!!) odepíše blog.cz na mou stížnost ohledně chyby určení zveřejnění u článků. Blog nezklamal...
•Mám tolik nových modelů, nápadů, fotek... se kterými se s vámi chci podělit! Těšte see....:))


(c) Nina
Moje nejoblíbenější fotka koníků, kterou jsem pořídila v Coloredu. Je tak osobitá a má tu atmosféru, kterou jsem přesně chtěla aby měla. Jezdkyně se spolu se svými koňmi prohání v rozbřesku jara, který zosobňuje drsnou krajinu Rocky Mountains a hřejivé slunce a azurová obloha se derou do popředí vyzdvihujíc neuvěřitelně přátelskou atmosféru, kterou vytvářejí lidští obyvatelé tohoto místa...

Přivítání nových členůů...

28. dubna 2013 v 18:49 | Nina
Ano, ano :). Mám více než radost. A kvůli čemu? Kvůli vám.
Možná to bude znít jako klišé... Ale opravdu mě více než potěšilo, když jsme hned brzy zrána otevřela e-mailovou schránku a tam vidím první komentáře na blogu Rosewood Stables. No ne... :)))
Den pokračoval a s ním i další a další známky toho, že můj ranch pro většinu sběratelů není lhostejný. Je to opravdu hřejivý pocit, když si uvědomíte, že ačkoli jste neměli nejvyšší blogovou návštěvnost, přecijen jste byli někým. Váš ranch prosperoval. Ale tím nechci poukázat na svou popularitu. To ne.
Chci vám jen říct, že vy jste pro mě odměna za mou snahu vytvořit útulný ranch, který má svou osobnost a vůbec, že mé nápady, fotky, modely... zaujali i jiné človíčky než jen mě. :) Za to jsem moc ráda. Že patřím do této skupiny. :)
Ale dost už vylévání srdce.

Ranch je otevřen teprve druhý den a již získal mnoho nových příznivců! Ráda bych seznámila své nové Spřátelené ranche s těmi svými stálými :)...


S dovolením si dovolím ke každému ranchy krátký komentář, takové první dojmy ... :)


Wonys a Ranch Stefanio
Wonys mi napsala stručně, zda nechci být SR. Proč také ne :). Ihned jsem navštívila její ranch, který mě napřed oslovil netradičním dessem. Vzápětí mě oslovila osobitými články, které jsou většinou dokresleny obrázkem nebo fotkou. To mám ráda. Jak již jsem psala, píše osobitě, neopouští mě pocit, že si na článcích dává záležet. To se mi líbí :).

Lady Fame a Ranch Zlatá Brána
http://ranch-zlata-brana.blog.cz/
Lady Fame a její komentáře jsem často vídala na jiných rančích až nakonec zavítala i ke mě. Píše články v docela častých intervalech a nemohu opomenout její originální nápady. Třeba Satova Show či vzkaz Alexandry. To se jen tak nevidí... :)

Anča a Stáj Kenvelo
http://horses-kenvelo.blog.cz/
U ní na ranchy se cítím velice útulně. A to není jen designem. Nepíše sice stručně, ale pokud se do jejích článků ponoříte, dočtete je do konce. Má plno zajímavých koníků, ale jelikož je moje nejčerstvější SRko, moc toho o ní nevím. Ale už se těším na naše bližší setkání :).

Nu... Nezbývá mi se jen zeptat - jaké první dojmy máte vy ze mě? :D

Milá nová i stará SR. Co nevidět si zaktualizuji, případně dodám, odkazy na vaše ranche do menu a také čekejte informační článek s takovým menším přehledem pravidel, tedy, spíše, lépe řečeno, zvyklostí ohledně SR :).
Zatím se mějte.

A pokud se objeví někdo další, kdo by měl zájem o spřátelení, ať se klidně ozve. Budu jedině ráda :))!

Sice pozdě, ale přece - vítej doma, vánoční nováčku!

27. dubna 2013 v 23:37 | Nina |  Aktuálně
Tímto článkem chci uvést do vašeho povědomí našeho nového, cenněného a najednu stranu i vydřeného koníka.

O koho se jedná?
Pamatujete si na anketku, kterou jsem uvedla, tuším, v prosinci?
Pamatujete si, o čem byla?
Byla o výběru jména. Zda-li se má jistý tajný model jmenovat "Fresh Jade" anebo "Anew Revelsalist"?
Ano? :) Vzpomínáte?

Tak tady je onen krasavec. Je to Breyer Traditional. Tradíci se v mé sbírce moc příliš neprosadili, po finanční stránce zejména, takže "když už, tak už". Vybrala jsem si Fresh Jada kvůli jeho nádhernému zbarvení, vzhledu...
Je to dokonalý vraníček s odznakem. Jeho vysoký lesk srsti na sluníčku okouzlí snad každého. A jeho roztomilý, něžný pohled zrovnatak. Jeho elegantní krok a ladné křivky osloví nejednoho milovníka koní. Anglický původ rozhodně nezapře a je příkladným zástupcem svého plemene. Anglický plnokrevník, který se zrodil pro svou rychlost a krásu.
Kůň s velkým K.

Představuji vám Fresh Jada, A1/1, import z Velké Británie, odkoupen od Silverhooves ranche, nyní v rukách ranche Rosewood...

Nový kabátek se všem všudy I

27. dubna 2013 v 21:48 | Nina |  O ranchy


Mám ráda výzvy. Ostatně, změna je život. :) Pojďme si tedy trochu přiblížit změny, které jsem provedla na svém ranchy. A které se týkají nejen mě, ale i vás. A jelikož je tu takovýchto drobných změn více, dovolte mi je představit v menší sérii článečků právě o nich.
Doufám, že vás články uvedou na pravou míru a hned nazačátku nenastolí velký zmatek :D.

Prvním dílem začněme u mě.

Znovu aktivní :))

27. dubna 2013 v 17:52 | Nina |  Aktuálně

Zdravím vás všechny!
Článek začíná jako každý můj jiný. Proč také ne.
Důvod, proč píšu je jako vždy stejného tématu, ze stejné příčiny. Z tohoto pohledu se nic nezměnilo. Snad jen grafické úpravy a víc či míň i jméno mé i ranche. O tom ale víc příště. Jsou to změny z trochu jiného soudku.

Nyní vás chci jen upozornit, že tento blog se stává aktivním. Nyní se opět budete moci vžít do života na našem ranchy, sledovat mé fotky a sdílet z některých mých nápadů a vše živě. Jednoduše řečeno, znovu zapojuji své sběratelství "virtuálně". Lépe řečeno, přestávka, kterou jsem svému e-ranchy udělila téměř před čtvrt rokem, skončila!

Není radno otálet, mám spoustu práce, ostatně jako vždy, jsem přece puntičkářka. Hodlám RS dostat do té formy, jako předtím. Takže mé nové motto zní:

Acta, non verba!
Článek ukončujeme mou velice oblíbenou větou, jejímž obsahem vlastně shrnuji podstatu svého e-ranche. Tedy:
Enjoy it! :)


A-Z CH > Paint × pinto

6. dubna 2013 v 23:23 | Nina |  A - Z Challenge
Původně jsem vám chtěla přiblížit moji aktuální takovou zvláštní volnočasovou aktivitu. Píšu totiž s dvěma dalšími spolužáky něco jako esej o biologicky zajímavé molekule. Půjde to do soutěže. A já vybrala molekuly jménem priony. Děsně, děsně mě to fascinuje, jsou to takové bílkovinné částice, které způsobují degenerativní nervová onemocnění jako například nemoc šílených krav. Pak jsem si ale uvědomila, proč na tento web házet takové věci, když vás to jistojistě zajímat nebude. Jdeme tedy na ty flekáče :)...
Je zajímavé, jak jsem si po celou dobu pletla pojem pinto a paint. A jistě jsem nebyla jediná. Mnohdy lidé napíšou "pinto", ikdyž vlastně mají na mysli painta. V knížce jsem se dočetla o plemenech koní, kam se zařazuje i american paint horse a o určitých typech, kam se zařazuje pinto. Další domněnka byla, že pinto je název pro zbarvení, česky strakáč a paint je plemeno, to mi vydrželo nejdéle, vlastně do teď. Poté se však dočtu, že paint je v podstatě quarter horse, což pinto není. Myslím, že teď je to dokonalý guláš, pomooc! :D
Objasníme si to tedy...
Na určité anglické stránce jsem se dočetla, že Paint (celým jménem American Paint Horse) je ve skutečnosti jedno samostatné plemeno. Rodokmen koně "Paint" musí obsahovat jen quartery, plnokrevníky anebo další painty. Tito koně jsou pak registrováni do světové asociace tohto plemene (APHA). Kůň má stavbu těla docela shodnou s honáckými koňmi - quartery. Takže jak jsem se dočetla jinde, že paint je vlastně quarter, byla to částečná pravda, až na to, že paint v rodokmenu může mít i plnokrevníky.
Typický Paint horse. Povšimněte si silných předních končetin, mohutné zádě...

A-Z CH > Orphee des Blins

6. dubna 2013 v 23:21 | Nina |  A - Z Challenge
Orphee je jedenáctiletá hnědka anglického plnokrevníka, původem z Francie. Čím je ale tak výjimečná? Určitě to většina z vás ví. Tato klisna naprosto nečekaně a překvapivě vyhrála letošní ročník Velké Pardubické. Což o to, ale jakým způsobem vyhrála, to mě na ní nejvíce fascinuje... Dostiháci většinou začínají svou kariéru na rovinkách, pak se zaučují většinou na proutkách a následně jdou na steeplechase. Avšak Orfína, jak jí říkám (:D), startovala pouze ve steeplechase. Před samotnou VP navíc běžela jen jediný dostih delší než sedm kilometrů. Aby toho nebylo málo tak celý rok nestartovala kvůli zranění. V osudný den se projevila její bojovnost a odhodlanost vyhrát, výdrž a velice kvalitní trénink. Velkou Pardubickou Steeplechase totiž vyhrála systémem start - cíl. Neuvěřitelné. Vyhrál kůň outsider společně s žokejem Janem Faltejskem, který se v tomto závodu nikdy neumístil.
Orphee mě naprosto oslnila, a přestože jsem ji měla šanci vidět jen v jednom závodu před VP, naprosto jsem se do ní zamilovala a získala si u mě tímto neuvěřitelným výkonem na konci sezony 2012 velký obdiv. :) Společně s dalšími mými favority, mezi které samozřejmě patří i Tiumen s Váňou.

A-Z CH > Minerály

6. dubna 2013 v 23:18 | Nina |  A - Z Challenge
Minerály jsou můj nový koníček. Už od malička jsem moc ráda sbírala všemožné kamínky, oblázky i šutry. Zůstalo mi to až dodnes. Minulý rok, kdy jsme se ve škole učili geologii, mi nikdo nechtěl uvěřit, že mě to dokáže bavit :D. Ano, baví! A jsem moc vděčná, že žiju na úpatí Krušných hor - místo, kde jsou nejčetnější a největší naleziště třeba ametystů, achátů nebo jaspisů... Doma mám takovou sbírečku... spíše neurčených, ale velmi zajímavých kamenů, alespoň pro mě. Loňská biologie a nová knížka o mineralogii mě přesvědčila se tomuto oboru věnovat více. A když učitelka na biologii to zjisitila a sama neuměla určit téměř všechny kameny z mé sbírky, ihned si usmyslela, že bychom něco měli udělat s naší školníé sbírkou kamenů. No? Já? Proč? Však o kamenech nic nevím, zajímají mě, ale jsem nováček v oboru. Zkrátka mi dala za úkol pustit se do členění, focení a analýze té nepoužívané části školní sbírky. Pracuji tedy na tzv. SOČ, něco jako diplomka, ale už na střední. Mám z toho celkem strach, jelikož je to ohromná, ale ohromná práce. Beru ale na vědomí, že se dozvím spoustu nových informací a seznámím se i s pravých geologem, který mě toho leccos o minerálech a horninách naučí a konečně mi někdo urči ty mé záhadné kameny!! x)
Toto je Ametyst pocházející z Klášterce nad Ohří (tam chodím do školy :D)
Kdo by se chtěl dozvědět víc, navštivte tuto stránku o minerálech Klášterecka:http://www.radio.cz/cz/rubrika/cestujeme/klasterec-nad-ohri
Je tam i mluvený komentář onoho geologa. Je to obrovská náhoda, protože onen geolog je dědeček mého spolužáka. :)

A-Z CH > Live Shows

6. dubna 2013 v 23:16 | Nina |  A - Z Challenge
Mohli jste čekat, že si na toto písmenko vyberu právě Live Shows. Taková Live Show je v našem světě označení vlastně pro výstavu modelů koní, setkání sběratelů, prodeje a nákupy modelů, kochání se modelů jiných, měla by to být chvíle, kdy je sběratel pyšný sám na sebe a na svůj koníček. Rozhodně tak to cítím já, když se procházím mezi výstavními ringy v jedné ruce foťák, v druhé své modely... Jen tak přemítám a říkám si, že tato záliba mi musí vydržet navždy, já to někam dotáhnu :D...
Ačkoli nejsem příliš častý účastník LS v ČR, natož v zahraničí, kde jsem nikdy nebyla, pravidelně se každoročně účastním CLS a jednou jsem navštívila i WLS. To je bohužel vše. Jako snad každý účastník výstavy, tak i já sním, že jednou se budu procházet mezi svými výstavními ringy, jako pořadatelka. To už se mi letos málem přihodila, avšak se naskytly komplikace a SHS se nekonala a ani asi nebude. Časem se mi to však podaří, to slibuji ;).
Co se týče aktuálního stavu LS v ČR. Řekla bych, že chřadne stejně tak jako aktivní činnost českých sběratelů. Dokonce se díky Live Show i několik sběratelů už rozhádalo... Do to bychom mohli zatáhnout i fakt, zda je LS o ustavičném získáváním těch nejvyšších titulů, nebo o spíše o přátelském duchu. Co na to říci, snad naše české sběratelství někdy dosáhne úrovně třeba Německa. A o Americe ani nemluvě... Když vezmu pouze oblast Live Shows ve světě modelů koní, je to hotový byznys. a to jsou jen LS ;).

A-Z CH > Koník

6. dubna 2013 v 23:14 | Nina |  A - Z Challenge
Koník... Co si asi pod tímto pojmem na těchto stránkách představíte? Mně samotnou by to zajímalo... Ale bohužel vám nevidím do hlavy, i když bych mnohdy ráda :D. Jak začít.. Někdy na jaře roku 2009 jsem se postupně zapojovala do světa "e-ranchů" a sběratelství modelů koní vůbec. Mmm, když si vzpomenu na to sběratelské obrození.... to byly časy :). Nastalo ono datum a já založila první web Zlatá podkova na wbs.cz. Název ranche ne moc originální, stejně tak jako přezdívka. Už ani ntuším, jakou sympatii jsem ve slově "Koník" cítila. Je to úplně obyčejné české slovo. A jako přezdívka naprosto originální ;). Už dříve jsem začala uvažovat nad změnou přezdívky, jelikož mi připadá... víc a víc...taková... zkrátka si mylím, že by mi ani nevadilo, kdybych si namísto přezdívky "Koník" nechala i na netu říkat křestním jménem. I přes nespokojenost jsem si tuto přezdívku ale nechala. Myslím, že by nastaly zmatky při její změně... Ale toť otázka... je ta přílišná konzervativnost nutná? Přecijen, když se prezentuji i mimo nás české sběratele, cítím se nepříliš seriózně jako "Koník". Uvažuji o změně.
Jaký názor, upřímně, máte na mou přezdívku vy?

A-Z CH > Jingles

6. dubna 2013 v 23:12 | Nina |  A - Z Challenge
Vybrala jsem si další článek na téma Breyer Horses. Nemohla jsem jinak. Vždyť právě Jingles je ten okouzlující a podlě me velmi originální a vůbec ne nudný model Traditional, který ve sbírce bohužel nemám :D. Ale budu! Je to můj sen :). A ty se mají plnit. Zatím mi nezbývá nic jiného než se kochat tím, co vlastní třeba Liška :).
Jingles mě zaujal zejména svým moldem a barvou. Tak zaprvé, tento starší mold není vůbec k zahození, ba naopak - leckteré novější strčí do kapsy. A ryzé zbarvení... Pastva pro mé oči. Vše podtrhávají bílé znaky a ty hluboké, černé oči. Opravdu, je to právě on, který mě, troufám si říct, nikdy neomrzí. Něco jako můj milovaný Akhal-Teke Limited Edition 2007. Už se nemůžu dočkat, až je někdy oba dva budu spolu fotit. Až jej někdy získám, to bude radosti!

A-Z CH > Invictus

6. dubna 2013 v 23:10 | Nina |  A - Z Challenge


Invicta někteří možná znáte ze Silverhooves ranche. Ano, Invictus skutečně pochází od Naervon. Ale pochází, protože nyní jej vlastním já! Jsem naprosto nadšena a spokojena. Tohoto CM Peter Stone Chipse se objevil několikrát v různých článcích u Naervon a když byl vystaven v prodeji, po několika nerozhodných chvílích jsem nakonec přistoupila k jeho koupi. A jak to tak většinou naštěstí bývá, jeho koupi nelituji. Ba naopak, proč jsem takového krasavce nechávala čekat?
Jeho cesta domů sice nebyla úplně v pořádku, ale ouško jsem spravila a nyní už je na čestném místě na poličce.
Tento článek jsem mu věnovala zaprvé proto, že je to nejčerstvější přírůstek i proto, že je to CM mé nejcennější značky, ale také proto, že je to můj úplně první model s mohérem. Je to dokonalé, pokaždé může vypadat jinak! Jeho hedvábné žíně opravdu stály za výdej několika seti korun :).
Děkuji Nae za možnost jej vlastnit!
>> zdroj << autorem je Naervon

A-Z CH > Chomutov

6. dubna 2013 v 23:09 | Nina |  A - Z Challenge

Vybrala jsem si pojem Chomutov z jednoho prostého důvodu. Toto město je se mnou spjato navždy. Nejen, že jsem se tu narodila, ale celých patnáct let tu bydlím. Chomutov je statutární město (Chomutov-Jirkov) ležící v ústeckém kraji, v okresu Chomutov :D. Na úpatí Krušných hor. Ačkoli severní Čechy jsou známé špatným ovzduším díky uhelným dolům, elektrárnám, špatným řidičům a nyní i rudou barvou bohužel, naleznete tu i vcelku krásnou přírodu a výhodou je i Německo, co by kamenem dohodil. Co se týče přímo města - není úplně zastaralé. Nyní se staví vysoce moderní sportovní areál s bazénem, zimním i letním stadionem hned u Kamencového jezera (což je btw také takový menší skvost). Za pár posledních let se Chomutov opravdu hodně modernizuje. Otázkou je, zda je to vede k dobrému či naopak...
Z mého pohledu jsem tu celkem spokojená. Nikdy jsem nežila v jiném městě, ve velkoměstě nebo na vesnici, takže vlastně ani nemůžu posoudit, zda by to bylo lepší či horší... No, jsem velice ráda, že bydlíme v klidné čtvrti. Já, milovnice přírody, bych nevydržela v centru. I když ho máme hodně blízko, což je neuvěřitelná výhoda. Když chci, skočím si k potoku (ale žel umělému :D) nebo do lesa nebo ještě dál na louku, nebo si zajdu do města. Co se týče možností, jak kulturních, sportovních, ekonomických... Je toho tu celkem dost. Musím zmínit ještě zámky Červený hrádek a Jezeří, Podkrušnohorský zoopark Chomutov a jezdecký oddíl Zoopakr Chomutov - máme voltižérní elitu :). A taky hokejový klub Chomutov, který v poslední době stoupá na vrchol. Docházím do Základní školy umění Chomutov, ale na gympl raději dojíždím do Klášterce. Co bych ještě řekla... chodím vypomáhat do útulku Chomutov a mamka i taťka pracují pro chomutovské firmy. A ještě co se modelů koní týče, za poslední roky tu nastal výkvět v oblasti obchodů se Schleich, Papo, Bullyland i CollectA a Safari. Dočkáme se někdy i Breyer? :DD

A-Z CH > (Breyer) History Diva

6. dubna 2013 v 23:07 | Nina |  A - Z Challenge
Breyer History Diva. Toť téma tohoto článku. Dlouho jsem přemýšlela, jakou náplň dát článku představující písmenko H. Něco smysluplného, užitečného a v jakékoli souvislosti se mnou a s koňmi. Vybrala jsem si tedy internetový portál popisující historii produkce Breyer modelů, a to nejen koní. Majitelkou webu je jistá Andrea ze Spojených států. Působí na mě celkem sympaticky a ochotně. Co jsem si přeložila z Angličtiny z jejího profilu, věnuje se modelům koní jako koníčku už dost dlouho a založila ranch Morning Glory Ranch. BHD se nachází zde >> http://breyerhistorydiva.blogspot.cz/ . Andrea popisuje v dosti dlouhých, ale propracovaných článcích snad vše, co k historii této značky patří, mimo to píše také například o sculperech s firmou spolupracující, o zajímavých moldech a speciálních modelech...
Ten, kdo chce o Breyer vědět více a umí aspoň trochu anglicky si pěkně počte :).
Breyer History Diva

A-Z CH > Gryf

6. dubna 2013 v 23:02 | Nina |  A - Z Challenge

Gryf je moje oblíbené bájné stvoření. Působí na mě nespoutaně, svodobně, nedosažitelně... Když se vznáší v oblacích... Ale zároveň jako symbol čistoty, odvahy a elegance. Miluji přírodu a mytologii, každý tvor není od přírody zlý, proto na mě takhle gryf působí. Mytologie je velká záhada, ale jsem toho názoru, že je to bohužel jen z většiny výplod lidské fantazie.
Gryf je tvor s orlí hlavou, krkem, trupem, křídly a pařáty a lví zádí, zadními končetinami a ocasem. Existuje i hipogryf, je to obdoba gryfa akorát se zádí, ohonem a zadníma nohama koně.

A-Z CH > Foundation Stallion

6. dubna 2013 v 22:59 | Nina |  A - Z Challenge

Foundation Stallion je název moldu od firmy Breyer velikosti Traditional. Mold navrhl Chriss Hess, což je dost známý sculper dlouhověce spolupracující s BH firmou. Již navrhl třeba mold Lady Phase, Hannoverian nebo Stock Horse Mare a další... Je autorem také mého velice oblíbeného moldu Black Stalliona a Blacka Beautyho. Doundation Stallion byl poprvé vydán jako Black Foundation stallion. Vyráběl se v letech 1977 - 1987. Na to, že je tak starý si myslím, že je nadčasový. Opravdu, dle mě, kam se hrabe třeba Lady Phase... Je to můj osobní názor. Bohužel mi příležitost neposkytla možnost vlastnit jakéhokoli koně na tomto moldu, ale jistě do budoucna u mě nějaký bude.
Co jsme koukala na historii tohoto moldu na Identify Your Breyer, nejvíce mě zaujal tento grošovaný krasavec, u kterého jsem v prvních chvílích uvažovala, že by mohl být živý...:D Ostatně si myslím, že tomuto moldu sluší víc světlé barvy.
Váš názor? :)

>> zdroj <<

A-Z CH > Etchedování

6. dubna 2013 v 22:58 | Nina |  A - Z Challenge


Etchedování je jeden z mnoha způsobů, jak oživit či úplně přetvořit Original Finish model. Jendá se o tzv. oškrabování nebo vyškrabování, seškrabování barvy modelu... Řekla bych, že nenajdu vhodnější český název této činnosti :D.
Nejsnadněji jdou etchedovat nejspíše modely z plastu jako je Breyer, alespoň z mé zkušennosti. Sama jsem tedy tento způsob zkusila a vzdávám největší hold zdatným etchederům...:D Je to fuška a to zejméně vychytat ten realistický tvar skvrny. A nevýhoda etchedování je právě ta, že rozhodně nemáte tolik možností výběru zbarvení, které chcete vytvořit, jako u CM s barvami. Zde si musíte vystačit pouze se skvrnami, puntíky, lysinkami a dalšími znaky, popřípadě s pruhy... Když samozřejmě nehovoříme o fantasy stylu. Za to obrovské plus oproti CM barvami je levná záležitost. K Etchedování prakticky nepotřebujete nic jiného než nůž (nebo jiný ostrý předmět k oškrabování) a samozřejmě model.
Já osobně jsem tuto metodu praktikovala spíše neplánovaně. Stablemates Feya, btw můj první Breyer vůbec, se odřela pod sedlem. Byla jsem tak nešťastná. Co teď? Napadlo mě ji etchedovat... No, můj první pokus sice nestojí moc zato, ale překvapivě na Live show etchedovaná Feya porazila i o moc povedenější (dle mého názoru) Enjoy Lucky Love.
Tak směle do etchedování!! :)

↑ Feya (The Sweet Fairy Tale), můj 1. Etchie, dole pokus etched odborníků ↓

A-Z CH > Dominika

6. dubna 2013 v 22:51 | Nina |  A - Z Challenge
Dominika. Toť pravé jméno mé. Je odvozeno od mužského jména Dominik, slavím svátek 4. srpna. Má latinský původ, kdy Dominika znamená "paní". Jmenoval mě taťka :D. Občas mi ale kamarádky říkají Nika nebo Nina, jelikož je to něco jiného než typické odvozené domácí podoby jako třeba Domča. A navíc, jsem obdivatelkou toho netradičního jména Nina :).
Dominiky znám dvě. A to mou sousedku a Bobešku :).
Mimo jiné, existuje ostrov, který se nachází v souostroví Antily (u Ameriky), který nese název Dominika. A nesmím zapomenout ani Dominikánskou republiku, která leží nedaleko.
Ostrov Dominika

A-Z CH > Cora

6. dubna 2013 v 22:49 | Nina |  A - Z Challenge
Cora je doslova vytoužená kobylka. Může se to některým zdát zvláštní, vždyť je Cora vlastně "jen" obyčejný sériový Schleich, navíc dostupný jak na internetu, tak v kamenných obchodech. Jenomže, můj příběh svědčí právě opak...
Když jsem v zimě roku 2008 poprvé rozklikla obrázek se Schleich novinkami, nevěřila jsem vlastním očím. Schleich se tolik zlepšil! ,,Ta nádherná bílá klisna....hnědý hřebec.... Musím tu arabku mít, za každou cenu!" Byla jsem zamilovaná...:) Do Schleichbílé arabské klisny :D. S kamarádkou jsme ji stále debatovali, její výhody a nevýhody... Nastal květen 2012 a v našem městském Pompu ji stále neměli! Byla jsem zoufalá :D. Až jednoho dne jsem s rodiči jela do Německa, na nákupy. Jistě víte, na co jsem hned myslela... V Německu jsou obecně trochu napřed než v Česku, a tak ji tam skutečně měli. Byla jsem naprosto unešená... Celou cestu odmů jsem ji tiskla v ruce a prohlížela ji. Doma dostala čestné místo na poličce... Několik let na její kráse neubývalo a neubývalo... Až jednoho dne jsem se rozhodli ji trochu pozměnit, bohužel se sculping (heh..) nepovedl a vyčítala jsem si to dost dlouhou dobu. Tak tedy, letos, nastal znovu její čas. Usilovně jsem přemýšlela o její budoucí podobě. Nakonec došlo i k úspěšné "rekonstrukci" jejího onhonu. Myslím, že se povedla. A teď už jí rozhodně její podobu nechám a nikdy se jí, už jen kvůli tomuto příběhu, nehodlám vzdát :).

A-Z CH > Česká povaha

6. dubna 2013 v 22:48 | Nina |  A - Z Challenge

Protože mluvíme českým jazykem, rozhodla jsem se zařadit do A-Z Challenge i písmenka s háčky. Pro písmeno Č jsem cítila potřebu rozebrat vskutku zvláštní téma. Závažnost této problematiky se za mé poslední dny ještě prohloubila. Pojďme diskutovat tu naši povahu českou. Ačkoli jsme malá země, snadno přehlídnutelná alespoň na mapě, musím říct, že Češi jako národ se nedají bez povšimnutí přejít. Ať už vezme velké úspěchy v oblasti vědy a techniky, sportu, českých výrobků... nebo pošramocenou historii... nebo české pamatáky... Pro leckoho je pro Českou republikou typický její národ. Spíše jeho vlastnosti. Upřímně - nevím, zda je vhodné se českým charakterem nějak překotně chlubit. Uznejme si to - zpytujme svědomí - jsme závistivý, nepřejícní, líní... sebelítostní. Moje teta - Češka, ale žijící již dlouhou dobu v Americe mi řekla, že při každé návštěvě Česka ji pokaždé jako první osloví ten český charakter, bohužel v tom špatném slova smyslu. Ale v žádném případě neházím všechny do stejného pytle. Naopak, máme i skvělé vlastnosti, jsme národ velmi zvědavý, do jisté míry i statečný. Až už tím způsobem, že nasazujeme své zdraví pro druhé nebo jsme například odhodláni bojovat proti politickému režimu i přes velké osobní ztráty.
Vypůjčeno odtud.