Květen 2013


Momentky: Nová rubrika

24. května 2013 v 16:44 | Nina |  Momentky
Rozhodla jsem se vymyslet Něco nového. Nutně potřebuji nějakou inspiraci. Pořád novinky, fotogalerie, novinky a fotogalerie, Rychlý report a fotogalerie, challenge...
To není ono! Pořád se opakují stejná témata článků. Okey.

Otevírám tedy novou rubriku s mojí nejoblíbenější tématikou.
Fotky. A to takové, které mají návaznost a není jich mnoho. Zkrátka takový "komix" bez slov. Čas od času narazím u někoho na blogu na tzv. Kusovky, už dříve mě to zaujalo, ale "Kusovek" jako takových a kvalitních mám opravdu málo. Tak jsem popřemýšlela nad něčím podobným a vznikla rubrika Momentky.

Závěrečné shrnutí - v této rubrice naleznete mé fotky, které mezi sebou mají návaznost. Ještě jednou - něco jako komix bez slov. A nejen fotografie modelů, pokusím se čas od času připravit i fotky živých koníků, mého pejska Blacka nebo i něco dalšího...:)

Tak...

Enjoy it! :)


Podivné počasí

19. května 2013 v 20:52 | Nina |  Aktuálně
Poslední dobou jsem ve svém živlu.
Zavládlo totiž nad Chomutovem opravdu podivínské počasí. Už tři týdny se dočkám nějakého netypického meteorologického jevu, alespoň tolik netypického pro náš kraj. Viděla jsem počátek tornáda, které se tu objevilo po několika letech, minulý týden tu byla nezvyklá bouřková oblačnost (uvidíte na fotkách) a teď se tu choulím na pohovce s notebookem a kolem mě doslova zuří bouřka a silný vítr. To se mi už dlouho nestalo. Šlehají jasné blesky, už slyším i první hromy. A užírá mě svědomí, že jsem nedala včera nabít foťák! Taková nádhera!! Pro fotografa aspoň.. ^^
Právě jsem dala foťáček na nabíječku, tak snad to stihne. Právě se to tu rozpoutává na plné obrátky. Ani jsme vám snad neříkala, že jako malá jsme chtěla být meteoroložkou? :)

A jak je u vás?

Víte co, fotky nedám, až nafotím ty dnešní, tak udělám sérii "Podivného počasí" ! ;)

ilustrační foto z googlu ("Bouřka nad Chomutovem")

Takhle to u nás momentálně vypadá... a to je teprve začátek!! :)))

Reklamy?

18. května 2013 v 23:10 | Nina |  Jiné
Dovolte, abych zde krátce pohovořila na toto téma.

Dnes mi jedna návštěvnice napsala o hlas do soutěže, moc to nemusím, ale k některým soutěžím to zkrátka patří. Omluvila se, že dává reklamu na nevhodné místo - pod článek, protože zde nenašla žádné místo pro reklamy. A já se tedy ptám - jaká jsou vlastně "práva reklam"?
Většina lidí reklamy vážně rozčilují, ale jakou jinou formou se dá snadno do povědomí širší veřejnosti zapsat nový blog, soutěž, událost? Je to asi nejrychlejší způsob šíření informací tohoto typu. Avšak i přes to větinu lidí reklamy obtěžují. jeví se jim jako spamy, ale proč? Protože nemají zájem o nic jiného než o svůj obor blogu, tak proto reklamy z jiných prostředí ignorují ba dokonce postihují jejich autory? Je docela zajímavé se nad tím zamyslet. A ještě zajímavější je se zamyslet, co vlastně kvůli takové, mnohdy nevinné, reklamě dokáže nadrobit. Samozřejmě je to další faktor - jakou formou je reklama napsaná, ale pokud tedy vezme v potaz slušnou reklamu, proč se zlobit už jen kvůli faktu, že jde o reklamu? Reklamy tu jsou a budou a jak jsem psala výše, je to snad nejrychlejší způsob jak rozšířit povědomí o nějaké události. Tímto jsme tedy chtěla napsat, že člověk, který vidí reklamu by se ihned neměl rozčilovat jen proto, že je to reklama. Naopak, jeho reakce by měla záviset na obsahu reklamy.
A takový obsah reklamy, to je právě ona nejdůležitější věc. Člověk, který zve lidi na svou událost, soutěž či nový blog by měl samozřejmě projevovat své přáhní zdvořile, neurážet a ani příliš vnucovat svůj úmysl. Zkrátka nezávislé nalákání. Tak bych to nazvala. Další věcí jsou prosby o hlas v soutěžích atd. To by bylo ale na další článek, o tom třeba jindy. Je to samostatná kapitola.
A tito lidé, kteří chtějí napsat reklamu, slušnou reklamu, která by měla spíše potěšit a svým obsahem upoutat, kam ji mají umístit? Opět, aby neurazila svým nevhodným umístěním? Pod nejnovější článek blogu, což mnohdy způsobí docela nevhodný tah vůči obsahu článku? Nebo snad napsat komentář k článku a k tomu přidat ještě reklamu? Anebo umísťovat své upoutávky pouze na blogy, které pro reklamy mají speciální místo?
Toť otázka. Já upřednostňuji buď druhou nebo třetí variantu. Jsem ráda, že jsem nad touto problematikou popřemýšlela, jistě jsem následujícím rozhodnutím ušetřila dumání některým návštěvníkům. Rozhodla jsem se tedy do budoucna vytvořit speciální prostor pro reklamy všeho druhu. Nebudou nikoho obtěžovat v prostorech článku a přečtou si je pouze ti, kdo o ně stojí. A hlavně se o nich dozvím já, majitelka, které bylo vlastně umístění reklamy určeno.

A je to. Snad je můj názor o reklamách alespoň trochu srozumitelný a ucelený, teď bych byla velice ráda za vaše názory...:)


Pokud člověk umisťuje reklamu, určitě by se měl podepsat přezdívkou, případně uvést webovou adresu události (soutěže, webu...) na kterou láká a není na škodu přidat i vystihující ikonku.

RR 15. května

15. května 2013 v 14:28 | Nina |  Aktuálně
Ahoj! :)
Je tu další Rychlý Report.
Mám skvělou náladu, protože právě sedím na naší nové terase a užívám si letní sluníčko. Sedím tu v plavkách, pod deštníkem, s limonádou a s notebookem. Krásný to pocit ^^..

Ráno jsem vám zveřejnila menší fotopříběh, snad máte radost. Dnes nemám v plánu jít fotit, tak udělám alespoň něco pro web. Přednastavím pár článků z A-Z, aby se dokončila. A možná dokonce s velkým předstihem něco zveřejním na období od 30.6. do 6.7., kdy budu na jezdeckém táboře, mém milovaném. Už potřetí. Už se těšíím! :) Napadlo mě, kdo by chtěl vědět kam jedu, navštivte stránku! www.jocernik.cz Nejlepší koňský tábor ze všech, co jsem navštívila.

Profily. Bez komentáře. Čeká mě velká rekonstrukce a aktualizace. Ale nebojte, budu vše spravovat postupně a můj plán je takový, že vás jimi nebudu zahlcovat. Zkrátka a jednoduše měla jsem dva plány. Buď bude jeden měsíc naprosto jen a jen o profilech anebo vše budu ukládat postupně do rozepsaných a během týdne vše zveřejním najednou. No. Jendo lepší než druhé. Vybrala jsem druhou variantu.

a poslední věc. V neděli jdu na koníky, nejspíš si vezmu i foťák nebo alespoň mobil na focení. A určitě napíšu deníček :). Ale do neděle ještě určitě čekejte další články, zatím se mějte :).


Yasirré le Amber.

Příjezd Malawiho

15. května 2013 v 9:32 | Nina
Dovolte abych vám představila staronového koníka :). Co přijel, uplynulo už pár měsíců, ale já jsem vám jej ještě nepředstavila. Znáte ho, účinkoval na fotkách "Ve znamení elementů", teď se o něm však dozvíte něco víc.

MODELOVĚ
Malawi je repaint starší PAPO Appy. Má namalovaný sestřih, to se mi moc líbí. A je již druhým koníkem se sestřihem u nás na ranchy (berme to modelově :D). Dorazil jako dar z ranche Kelso, od Mazla. Moc si toho vážíme a ještě jednou děkujeme.

NEMODELOVĚ :D
Malawi je 8letý kříženec českého teplokrevníka (ČT). Je nekonfliktní, hodný, aktivní a dobře reagující. Přijel k nám jako školní posila, a školním koníkem také zůstane. Je lehce ovladatelný, velmi citlivý, proto je vhodnější spíše ke zkušennějším jezdcům. Umí skákat, základy drezury, používali jej i na madla. Takže správný všestranný školní kůň.
Ve stáji už si zvykl, odjezdil už nespočet jezdeckých hodin, a co Stela prováděla výzkumy (:D), jezdí se na něm moc dobře. Předpokládáme tedy, že bude do budoucna vhodným společníkem také na skládání ZZVJ či na hobby závody.

Nafotila jsem kraťounký fotopříběh. Jak už jsem říkala, fotky jsou starší, protože Malawiho jsme přivítali již před několika měsíci.

A co vy na něj říkáte? :)

KLIK cč!


Nespoutaný Invictus

14. května 2013 v 6:00 | Nina
Čas plyne nehorázně rychle. Tuším, že jsem vás oficiálně ještě neseznámila se staronovým přírůstkem na ranchy.

Přicestoval z minulého roku.
Z ranche Silverhooves.
Je to CM od Naervon.
Můj první mohérek ve sbírce-

Jsem nová majitelka dokonale ztvárněného andaluského hřebce, kterého někteří znáte pod jménem Invictus!

Je to můj klenot. Mám ho opravdu ráda - má kační mold, živou hřívu a krásnou barvu. Doufám, že se někdy dostane na výstavu. A doufám, že to bude ještě letos :).

Tímto článkem bych ještě jendou chtěla poděkovat Naervon za možnost jej vlastnit! ;)
Nový vzhled stránky

13. května 2013 v 6:00 | Nina |  O ranchy
Je načase, abych vám přiblížila pár věcí ohledně designu RS.


Design vytvořila Frisullka.
Má reprezentovat mou sbírku, mě samotnou, zkrátka Rosewood Stables jako takové. Červená je jednoznačně symbol RS, stejně tak jako růže, samozřejmě v barvě rudé. Silueta koně, opět s růží, přímo souvisí se znakem ranche, který je umístěn vlevo v menu. Dvě fotky v záhlaví zobrazují jedny z nejznámnějších koní mé sbírky. Nalevo se vznešeně ukazuje Do Me a Favour, nádherný custom od Lanyi, s převratnou myšlenkou - namalovat koně se sestřihem. Napravo je nejen podle mého názoru velmi povedená fotografie, na který se prohání řekou Champaign Rose při letním plavení. Obě fotky jsou fotograficky velmi kvalitní a přitažlivé, charakterizují mé fotografické schopnosti. Nejvýše v záhlaví jsou odkazy (prozatím ještě neaktivní) na hlavní položky menu. Tedy link na novinky a důležité informace /Aktuálně/, odkaz na profily mých modelů /Přehled modelů/ a dotřetice jedna z nejdůležitějších a pro návštěvníky jedna z nejpoutavějších rubrik - tedy ukázka mé fototvorby /Fotogalerie/.

Tímto článkem bych chtěla dát na vědomí širší veřejnosti grafickou tvorbu Frisullky, vyzdvihnout ji a doporučit. A hlavně také poděkovat za design, který rozhodně patří k těm nejlepším, co jsme za celé tři roky na svých stránkách měla.

Ve znamení elementů

10. května 2013 v 23:01 | Nina
Dnes večer vám představím sérii fotografií, která vás zaručeně okouzlí. Připravte se na setkání s elementy Země - osloví vás Voda, Země a Oheň. Fotografie jsou stejného tématu a přece se liší. Sálá z nich jednotná příroda, avšak každá z nich nachází vlastní osobitost v elementu, který představuje.
Zahleďte se do fotografií a vnímejte jednotlivé elementy, které se v nich odrážejí.


RR 8.5. - Zdokumentovaný vzdušná vír a tak dále...

8. května 2013 v 20:21 | Nina |  Aktuálně
Ahoj, ahoj, ahoj :).

•Píšu vám takovýto rychlý článek a co nevidět se chystám přednastavit pár článečků na příští týden, kdy budu opět chodit do školy. Tento týden je totiž výjimka - máme až do pátku prázdniny. Ředitelské volno, protože snad čtvrtina školy jela do Švédska. Což mi připomíná, dívejte se v neděli na hokej - Češi proti Kanadě. možná GSOŠ Klášterec uvidíte. Mají opravdu velké transparenty :D.

•Dnes bylo sluníčko, zařídily jsme tedy s mamkou náš nový balkónek a užívaly si ho. Poté jsem byla s kamarádkou a se psy venku.
Blackyn tolik zlobil. Jestli to je tím zvláštním počasím? :D No, zkrátka dnes měl "přednášku", že povel "U nohy!" Zkrátka platí za všech okolností. Za můj dril se mi pak dokonale odvděčil. Úplně jako naschvál, přímo ta pomstychtivost z něho sálala, skočil do potoka a vymáchal se od hlavy až k patě. Poenta tkví v tom, že on přesně ví, že nesmí do potoka, protože se tím pak vše zkomplikuje. Kožich mu schne dlouho a navíc, abych se dostala k němu na druhý břeh, musím obcházet snad půl kilometru. Zkrátka on, je až moc inteligentní :D.

•A včerejšek, včera byl více než zajímavý den. Už co jsem se probudila bylo zvláštní počasí. Bylo pod mrakem, ale teplo a strašné, ale opravdu strašné dusno. Neměli jsme vyučování, ale Majáles. To je takový slavnostní průvod studentů. Takové veselí v maskách... Nic zvláštního. Odpoledne začalo pršet, a když jsem jela vlakem domů, strhnul se takový liják, jako nikdy. Já, velký nadšenec do počasí, jsme však nevnímala. Prší...no a? Vzala jsem si Bílého tesáka a četla si. Taťka mě vyzvednul na nádraží a jeli jsme nakoupit do Globusu. Kolem čtvrté hodiny tedy vycházíme z obchoďáku a co nevidím - úplně temnou a zlověstnou oblohu, docela silný vítr a párkrát silné zahřmení. Bouřka, jupí. Bude focení... Ale co najednou nevidím... Napravo, napravo od východu zeje podivný útvar na obloze. Panebože, panebože, to vypadá jako vzdušný víír!!! To jsem vždycky chtěla vidět na vlastní oči.. Takže ihned jsem vytvořila pár snímků a dokonce i video..


Tady to je. Svůj cenný materiál :D jsem poslala dokonce i do televizní redakce. Sice neseriózní nova, ale co už. Je to docela pěkný záběr, dokonce ho zveřejnili i na tn.nova.cz! :)
Článek nekomentuji, protože vše přehání a dělají z toho akorát "fópá", ale to je holt Nova...

A-Z CH > (Wolf) Quest

7. května 2013 v 20:52 | Nina |  A - Z Challenge


... po dlouhé přestávce pokračujeme v AZ Challenge, kterou vymyslela Naervon.
Wolf Quest. Aneb písmenko Q. bylo docela těžké vybrat nějaké smysluplné téma na toto proradné písmeno. Nakonec jsem se tedy rozhodla představit vám moji velice oblíbenou hru. Není to nic nejpropracovanějšího a nejžádanějšího na trhu, ale pro mě - milovnici zvířat a na oddych - jako stvořené.

Jste v roli vlka a žijete si svůj vlčí život v Yellowstone parku. Lovíte zajíce, jeleny i kojoty. Můžete se setkat i s jinými vlky, najít si druha / družku. Vedete "rozhovory" s ostatními vlky a jejich provedení je založeno na "zvířecím jazyku", takže postoj těla, ocasu, cenění zubů a tak dále. Nemůžu opomenout také možnost nastavit si "pohled vlka", při kterém "vidíte" pachovou stopu zvířat a můžete tak snadno vystopovat stádo jelenů či jinou zvěř nebo také ostatní vlky. Pokud si najdete partnera, zůstanete s ním, vyvedete mláďata, která musíte vychovávat a chránit před predátory. Do této úrovně jsem se ještě nedostala, pracuje se na tom :D. Mimo to má hra skvělou možnost hrát v tzv. Multiplayeru, kde se můžete setkat s ostatními online hráči a uspořádat třeba štvanici na kořist ve smečce. Jako to dělají vlci v reálném životě.
Hru jsem poznala nedávno, takže ji teprve poznávám. Možná má nespočet dalších lákavých možností a nabídek, ale možná taky ne. To se dozvím později. Zatím však můžu hru jen doporučit, sice nic pro náročné hráče, ale jako oddychovka a pro milovníky vlků, jak stvořené :). Ovládání může přijít zpočátku trochu složité, ale to vychytáte. Zachvíli si jednotlivé klávesy například pro vytí, chůzi či vrtění ocasu zažijete :D.

A nyní pro zpestření pár screenshotů z mé hry.


Nový kabátek se vším všudy II

4. května 2013 v 8:00 | Nina |  O ranchy


Mám ráda výzvy. Ostatně, změna je život. :) Pojďme si tedy trochu přiblížit změny, které jsem provedla na svém ranchy. A které se týkají nejen mě, ale i vás. A jelikož je tu takovýchto drobných změn více, dovolte mi je představit v menší sérii článečků právě o nich.
Doufám, že vás články uvedou na pravou míru a hned nazačátku nenastolí velký zmatek :D.
Druhý díl patří jen a jen novému jménu ranche.

Vyjížďka do přírody

3. května 2013 v 21:25 | Nina
Dnes odpoledne Bára dokončila enduranční trénink se svou anglickou kobylkou Yasirré, poklidila své věci v sedlovně a nastal čas odjet domů. Avšak vzpomněla si, že její je dnes v práci dlouho do večera a lepší než být doma sama je se projet. Ačkoli jí počasí moc nepřálo, rozhodla se pro vyjížďku k umělému potoku.
V ten zrovna nebyla ve stáji tak úplně sama. Všichni sice už dávno odešli domů, ale jako každý den ji všude doprovázel její nový pejsek Brix. Pořídila si jej teprve nedávno, pár dní zpět. Takže se nastolila chvíle, kdy bysi měl vyzkoušet svou první vycházku společně s koňmi. Brixie je dvouletý československý vlčák. Vzezřením vypadá jako vlk, je mladý a nespoutaný, ale přesto dokáže být poslušný a vlídný, je velice chytrý.
Bára Cloudyho odchytila na pastvě, cestou do stáje si promýšlela, zda jej vezme na delší vyjížďku ve westernovém nebo zda-li vzít anglický postroj a vyrazit do kopců, silové tréninky potřebuje Cloudy jako sůl...
V tom okamžiku se pleskla do čela - vždyť si plánovala oddychovou vyjdu navíc a už je zase hlavou u práce. Ne. Najde v sedlovně to nádherné sedlo s kožešinou, které přímo oplývá pohodlností a vyjedou si na příjemnou, jarní procházku nahoru do lesíka k potoku. Cestou z Cloudyho výběhu postával u vchodu na velké pastviny Fresh. Pozoroval je a později se oba hřebci pozdravili tichým zaržáním. Takže za pár minut Bára nepřipravovala na projížďku jen Cloudyho a Brixe, ale také Fresh Jada (moc se vám líbil, proč nennafotit další jeho fotky :D).
Vyjížďka se vcelku povedla, ale špatné počasí bylo znát. Obloha byla zamračená a na teplotě zrovna nepřibylo. Nicméně náladu to nezkazilo a bylo příjemné se po práci zdravým způsobem na česrstvém vzduchu odregovat. I když brala v potaz, že vyjížďka byla i s menším karambolem.


Enjoy it!

Pro Spřátelené ranche

2. května 2013 v 7:00 | Nina |  O ranchy
Nastal čas si osvěžit paměť pro stálé návštěvníky RS (dřívějšího RSS). Pro ty staronové i pro ty čerstvé. Zkrátka - bez systému by to moc nefungovalo a také musíte vědět "jak na tom jste".
Jediná podmínka, kterou by mé "SR" mělo dodržovat je velice jednoduchá. Zní:
,,Tento blog je veden čistě pro zábavu a prezentaci mé sbírky, fotek a nápadů. Slouží jako volnočasový koníček. Nezastává funkci povinnosti, stejnětak i veškerá činnost s tímto blogem spojená."
Nyní vám to vysvětlím. Jsem, řekla bych, docela vytížený člověk, nemám tolik volného času, abych si dovolila vysedávat u počítače příliš dlouho. Chci si udržet skvělé známky ve škole, plně se věnovat svému pejskovi i ostatním zvířátkům, zajít ven s kamarády, občas se věnovat i něčemu jinému než je sbírka - třeba živým koním, výtvarce anebo knížce. A ve finále je tu stejně plno věcí spojených se sbírkou "mimointernetově". Dalším faktorem, který ovlivňuje mou e-ranchovou činnost jsou samozřejmě nálada, zdravotní stav, psychický stav...
Všechny tyto okolnosti, které jsem výše vypsala velice ovliňují témata článků a vůbec, psací náladu. Já jsem člověk puntičkář, který chce psát kvalitní článek a vést kvalitní blog. Prezentovat se co nejlépe to jde. Takže chápete, že se do psaní nehrnu klidně i několik dní, pokud se mě drží horší nálada nebo testové období ve škole.
Vše samozřejmě klasicky a logicky souvisí i s navštěvováním, případně komentováním, vašich ranchů. :)
Doufám, že si to podstatná většina z vás přečetla a chtěla bych vás požádat, abyste mě prostřednictvím tohoto textu pochopili a respektovali.
S naprostou samozřejmostí to samé můžete čekat vy ode mě. :)
zdroj>http://specieslove.wordpress.com/category/horse/

Májový den na ranchy Rosewood!

1. května 2013 v 18:51 | Nina
Dnes je prvního máje, lásky čas.
Ačkoli počasí nepřeje a nevytváří tu svěží veselou a kouzelnou jarní atmosféru, první máj se zkrátka nezapře. Jelikož jsme již dvakrát za sebou zanevřeli na Velikonoční vyjížďku, uspořádali lidé z ranche takovou menší akci. Čistě pro kolektiv ranche, pro pobavení.


Brzy ráno se stáj probouzela do takřka obyčejného dne. Lidé obsarali jako pokaždé všechny její obyvatele. Koně již vyhlíželi své oblíbené ošetřovatele, kočky s čerstvými koťaty podřimovaly na seně. V tom vkročila do stáje mladá žena štíhlé postavy, s dlouhými plavými vlasy spletenými do dvou copů. Obratně a tiše se protáhla stájovými dveřmi, levou ruku opatrně sáhla po vypínači, který tkvěl za starou masivní skříní. Vše provedla s neuvěřitelnou jistotou, jako by tuto činnost prováděla den po dnu, několik let. Stáj náhle probudilo přítmé, teplé světlo, které vytváří útulnou atmosféru v každé stáji. Koně napřimovali krky ze svých stání a tichým ržáním vítali ranního návštěvníka. Do uličky vstoupila Stela, majitelka stájí Rosewood...

(c) Nina
Stela a Héra.

RR 1. 5.

1. května 2013 v 13:14 | Nina |  Aktuálně
Zdravím!

Je tu další Rychlý Report. Já vím, že už druhý v krátké době, a že byste očekávali spíš něco lepšího, ale nazačátek je toho mnoho co říct.

Objevila jsem dokonalou hru. Jmenuje se Wolf Quest. Jste v kůži divokého vlka, lovíte jeleny, králíky, odháníte kojoty a sháníte partnera/partnerku. Dokonalost. K tomu ještě čtu Bílého tesáka, takže jsem naprosto okouzlená těmito zvířaty. :)) Ale to sem teď nepatří.
Zklamalo mě prvomájové počasí. Nemůžu fotit! O to víc mě štve, že do 3.5. je uzavírka 1. kola fotosoutěže u Terybery.

•Včera jsem již poopravila ten seznam SR, jak jsme slibovala. Zaktualizovala u některých odkazy na jejich nové ranche a konečně také přidala ty úplně nové. Včera jsem se věnovala čistě okukování a komentování u jiných. Zabralo to bezmála dvě hodiny :D. Ale zase mám přehled. Ještě mi zbývá sepsat ta "pravidla".

•Prohlížím jen tak složku "Zveřejnit" a najdu tam bezmála 30 složek s nezveřejněnými fotkami! =O Tak do toho! Čekejte první várku.

•Jsou hlášeny silné bouřky, tak uvidíme, co se z toho vyvine. Každopádně jsem natěšená na focení modelů na novém balkoně. Samozřejmě s motivem "Před bouřkou". To bude vzrůšo...:)))

•Již dloouho čekám na dva nováčky. Jeden tajný konk je přímo budoucí klenot mé sbírky. Je to Breyer a objednala jsem si jej ještě v USA. To mi připomíná, měla bych o tom mém výletu něco napsat. Další koník je Stablík leopard appa od Mazla.

•Nevíte o nějaké Live Show, která se bude konat po CLS??? Jakoukoli!! :))

¨Oskar a jeho oblíbený Lakas.

Mimochodem, užijte si pokud možno ten nejhezčí máj! :)