Červenec 2013

A-Z CH > Sériové modely

29. července 2013 v 6:00 | Nina |  A - Z Challenge
A - Z Challenge
Omlouvám se za vynechání písmena Ř, avšak za boha jsem si nemohla vybavit žádné vhodné slovo začínající na toto písmeno :D.
Skočíme tedy rovnou k S a téma článku jsou koníci ze sériové výroby aneb sériové modely a můj názor na ně. Mluvíme tady zejména o těh opravdových, nelimitovaných po kvantech vyráběných modelech. Ačkoli jsou to modely vyráběné po tisících, může je mít každý a většinou nejsou nejdokonaleji (až na výjimky) propracované, u každého si nejméně jeden sériovec své místo našel. Kdo by kupříkladu odolal novému Breyer Totilasovi nebo Gypsy Vannerovi? Ze starších dob také Mon Gaminovi nebo Rags to Riches? Máme tu samozřejmě další značky jako Schleich, Collecta nebo Bullyland. Tyto firmy prakticky nevyráběli jinak než sériově až do nedávné doby a kolik těchto "sériovců" si našlo místo v srdci sběratele! Drtivá většina z nás začínala se sériovými Schleich, dokonce čas od času nějaký ten Schleich zaujme i ty otrlé Breyer sběratele. Co třeba takový SCH Akhal-Teke nebo Collecta bílá arabka a další? Ikdyž nezáří tím, že je můžu vlastnit pohé desítky lidí na světě, rozhodně je nemůžeme díky tomuto faktu zavrhnout! :)
Závěrem bych tedy shrnula, že sériová výroba sice není to nejlepší, ten vysněný vzácný model, ale přesto bychom jimi nikdo neměl opovrhovat. Protože jsou velmi důležití, avšak z jiného pohledu. Mnozí z nás s nimi začínali, byl to vlastně takový odrazový stupínek k těm nejlepším modelům. Mimo jiné také ukrývají mnoho vzpomínek na začátky pro stále se vyvíjejícího sběratele. A neříkám, že sériovci nedovedou okouzlit i "ty pokročilé". :)
BH Black Andalusian - sériová výroba a jak krásný model...
BH Gypsy Vanner - na to, že se to není OOAK je přeci skvěle propracovaný!
Schleich se (jako další značky) se svou sériovou výrobou více a více zdokonalují.
CollectA - musím vyzdvihnout zejména detailní propracovanost moldů!

První letošní plavení!

23. července 2013 v 6:00 | Nina
Sice je to celkem dávno, co se v okolí našeho města objevilo poprvé pravé letní počasí, ale tento článeksi na sebe nechal čekat! A to zejména pro můj nový editor fotek, se kterým se teprve učím a upravit každičký detail na každé z 20 fotek je fuška! :D Ale už dost řečí...

Vznikly krásné fotky. Jedno z mála alb, u kterého jsem s jeho obsahem celkem spokojená! Z většiny fotek totiž přímo sálá atmosféra. Jako by byly živé. Jsem na sebe pyšná. Doufám, že svou radost přenesu i na vás a fotky si užijete tak jako já. Protože právě to je jeden z hlavních důvodů proč vznikly. :)

Účinkuje Twingo alá Invisible Fire Twix a Mia celým jménem Blossom Be Mine. Tito dva koníci již dlouho stáli na poličce bez mého povšimnutí. A to je velká škoda, že jsem promrhala celkem dlouho jejich dokonalým fotogenickým talentem! ;D

Avšak menším paradoxem je, že jsem právě u těchto fotek zjistila, jakým způsobem Rajče zhoršuje kvalitu!


CM Colorado Springs

22. července 2013 v 10:37 | Nina |  Výtvarná činnost
Silver dapple bay! To je jedna velká záhada. Tedy, byla. A vůbec, povím vám něco o historii tohoto koníka. Přišel ke mně přesně 28. 6. Na den vysvědčení mi jej věnovala kamarádka. Byl to původní schleich mimochodník. Ve skvělém stavu, ale ve sbírce se mi sešli dva. Myslím si, že Lussy si zaslouží zanechat svou podobu navždy, jako jeden z mých prvních modelů, mám k němu velký vztah. Takže nový kabátek čekal na nový přírůstek.
Pečlivě jsem vybírala nové zbarvení novému koníkovi, především podle toho, jaké se mi líbilo nejvíce. Nemohla jse se rozhodnout, a tak jsem uspořádala anketu. Zbarvení, které nejčastěji nese plemeno Rocky Mountain s přehledem zvítězilo! Po delší dobu jsem však zkoumala, jak se zbarvení přesně nazývá (kvůli koníkově budoucí genetice), zda vůbec jej vůbec může TWH plemeno nést. Vše dopadlo úspěšně. Náš nový koník plemene tennessesský mimochodník zbarvení silver dapple bay je vítán na půdě Rosewoodských stájí, v mé sbírce! :))
To není vše. Jeho jméno má také pořádnou historii! Jak někteří víte, během února a března jsem navštívila USA, Colorado. Tolik jsem si přála vytvořit si koníka na památku mého výletu. Skrz naskrz Coloradem vedou skalisté hory, v anglickém názvu Rocky Mountains, podle nich je pojmenované plemeno koně, které má netradiční zbarvení. Můj koník má toto zbarvení na památku těchto nádherných hor, které jsem osobně poznala!:) Pojmenován je podle státu, který jsme navštívila. A právě tam se nachází město Colorado Springs.
Tento koník je tedy moje malá vzpomínka na jeden z životních výletů do zahraničí.
Původní podoba: Schleich TWH hřebec
Inspirace: zbarvení plemene Rocky Mountain horse, konkrétně zde
Změna moldu: ne
Technika: převážně suché pastely, detaily akrylovými barvami
Zajímavosti: moje první pořádné pastely, upozornila bych na stínování, kopyta a hlavně, výžeh na levém stehni! :)
Délka práce: zhruba tři dny práce
Více fotek čekejte ke konci týdne! :)

Zdravím, po dlouhé době! :)

20. července 2013 v 11:27 | Nina |  Aktuálně
Jak to bude dál? :D
Omlouvám se, že jsem vás nechala v očekávání na hotového Silver Dapple, ale trochu napínaní neuškodíí :).
V pondělí odjíždím do čtvrtka na jedno skvělé místo. Jedu s kamarádkou k její známé na chatu. Budeme stanovat, vezmeme pejsky, já vezmu modely a to nejlepší... Bude to pár kroků k mé stáji, kam chodím jezdit!! :)

Zaměřte se na vraníka v popředí. Poznáte ho? Ano, to je Laky, na kterém jezdím :).

Samozřejmě beru modely, protože tam bude volný program, takže času na modely bude více než dost. Na místě jsou rozlehlá pole, rybníček, zahrada s květinami a nízkou travičkou, skalka... takže na možnosti focení se také nemůžu vymluvit.

Zde vidíte rybník ve vesnici Blatno, která je poblíž Hrádečné. Sem se budeme chodit koupat. Ale copak koupat, plavit modely! :D

Články jistě přednastavím, v nedeli budu muset vykoupat pejska, takže nejspíš zveřejňování bude již od zítřka. A hned první článek bude o Colorado Springs. Hádejte, o koho jde.... :)

Právě teď jsem strávila dost dlouhou dobu nad čtením u Haničky. :) Její live články od živých koní jsou přímo luxusní. nemůžu si je vynachválit. Prostřednictvím jejích videí z tréninků se i učím! Vřele doporučuji! :)
Ráda bych také podotkla - velice se mi ulevilo, že Ladyfame neodešla ze světa rancherství. Chyběla by mi tu :). Takže ti, ladyfame, přeji ať tu co nejdéle vydržíš! A mimo jiné, ať ti vyjdou nákupy na MPV :).

Držte mi tedy palce s přednastavováním a těšte se na pěkné fotky z Hrádečné a ještě jeden důležitý live článeček.Záhada jménem Silver Dapple

10. července 2013 v 9:17 | Nina

Toto je odkaz, který mi objasnil svou záhadu ohledně CM Schleich tennessee! Svému koníkovi jsem na počátku mírně neuváženě vybrala zbarvení, které jsem odkoukala u plemene Rocky Mountain Horse. To jsem však o tomto docela záludném zbarvení prakticky nic nevěděla!

Dnes ráno jsme však všemu přišla na kloub! Po dlouhém hledání informací o tomto zbarvení všude možně - na google českých i anglických stránkách, po zadání dotazů na Koníčky.... :D Jsem zavítala na web, který mi vše objasnil. A je to klasika, články "Barvičky" od autorky Lintith na jejím ranchy Whispering Wind.

Tento krasavec (čekající na svou konečnou podobu) mi dal mnohem více práce než-li jsem čekala!

Silver bay in progress

9. července 2013 v 10:22 | Nina |  Výtvarná činnost
Výsledek předchozí ankety mne víceméně nepřekvapil. Zvítězilo totiž velmi netradiční až exotické zbarvení! Nejznámnějším představitelem tohoto zbarvení je plemeno Rocky Mountain Horse! :)
Zbravení jako takové se nazývá Silver Bay.
foto (c) Nina!
Z hlediska práce. Koník dostal mnoho pastelových vrstev. Přes sytě žlutou, okrovou, světle hnědou, zrzavou, kaštanově a tmavě hnědou až po černou. Stínování bych ohodnotila na slabší 2. Chtěla jsme jej více výraznější, jenže ruka mi to nedovolila. Příště se nesmím bát to vše zvýraznit. Třeba na krku nebo na hlavě je stínování opravdu nepatrné. Achjo, já puntičkářka :D. Co bych však vyzdvihla je doopravdová kaštanově hnědá barva rocky mountain plemene, které jsem složitým mícháním barev dosáhla. Ještě zbývá dokončit stínovanou hřívu, oči, znaky a kopyta.

Avšak nikdy nejde nic stoprocentně hladce. Až v průběhu práce jsem si povšimla takového menšího detailu :D. A je to faktu, že vlastně provádím CM na TWH. A toto plemeno má tolik charakteristickou stavbu těla, že je téměř nezaměnitelné s jinými. Vyskytl se tu tedy problém ve formě otázky - Může plemeno Tennessee Walker nést silver bay zbarvení? Co o tom víte vy z řad zkušennějších? :)

Další oblíbené stránky

8. července 2013 v 15:30 | Nina
Zde naleznete stránky, blogy, weby... které pravidelně ráda navštěvuji.

1) Jsou zde další Oblíbené ranche, které jsem nezařadila do menu v oblíbených stránkách, ale přesto si jich cením a ráda na ně čas od času zavítám.
2) Dále bych sem vřele ráda zařadila také ranche sběratelek, které ukončily buď svou činnost úplně anebo skoncovaly pouze s e-ranchem. Na ně bych nerada zapomněla, a tak si je připomenu prostřednictvím seznamu jejich bývalé internetové propagace sbírky.
3) Také jsem vytvořila seznam stránek o koních, které mne zaujaly obsahem a také různé e-shopy s jezdeckými potřebami.
4) V neposlední řadě jsem sem začlenila i weby s ostatní tématikou jejichž adresu bych nerada zapomněla.

__________________________________________________________________________________________________________

FRANCH & STÁJE DIVOKÁ VODA
BEBE & RANČ POD VYKOTLANOU VRBOU
LENUSKA & STÁJ SNĚHURKA
LISSY & RANCH VELVET

Vzpomínky.
NASNY & STÁJ LE GERMAINE
CAATHY & STÁJ BRILLIANTE
SII & STARSHINE RANCH
KARČA88 & RANCH HVĚZDOVEC
CAROLINE & RANCH SAVANA DIAL
VERČA & FIRE RANCH
PEŤA & DREAM RANCH
FRISULLKA & RANCH DALLAS
MAZEL & RANCH KELSO
JEIFE & RANCH MORION
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

BLOG O MÉM PEJSKOVI:


Jakou barvičku?

7. července 2013 v 22:32 | Nina
Vybavte si Schleich TWH hřebce. Pohlédněte na jeho mold, hřívu, srst, oči, koptya... prohlédněte si vše dod detailů...


Výborně. Nyní uvažujte nad myšlenkou customizingu. Změnou jeho zbarvení. Vyskytli se mi totiž ve sbírce dva stejné modely, a ten novější dostane nový kabátek. Nebudu jej nějak drasticky předělávat, pouze to bude paintjob.
Chci, aby vypadal skvěle. Rozhodně nechci litovat toho, že jsem jej zbavila OF podoby. Takže to chce nějakou dobrou předlohu, líbivou, realistickou... zkrátka ideální. A dost možná i nějakou netradiční, aby se vám model vtiskl do povědomí :).

Vybrala jsem tedy několik živých inspirací. Nemůžu se však rozhodnout a myslím si, že čas od času se hodí dát na hlas lidu. Takže otázka pro vás, jak má nový mimochodník vypadat? :)

Painting, sculpture, customizing!

7. července 2013 v 15:53 | Nina |  Aktuálně
První článek o prázdninách, který je "live"! :)
Vrátila jsem se včera od koní, u kterých jsem strávila týden. Už potřetí si nemůžu vynachválit jezdecký oddíl Černíků v Újezdci. Stáj přesně dle mých představ. Koně, lidé, prostředí... ^^.. Článek i plno fotek dodám později.

Všem stálým návštěvníkům i nováčkům (jako třeba novému SR ranchy Aspera) bych chtěla poděkovat za komentáře u článků!

Nyní, aby to tu nezelo prázdnotou, vás chci navodit na moji náladu. Náhle mne totiž přemohla výtvarná chuť přetvářet modely. A jelikož mi tady už dost dlouho několik Schleichů, Stablíků i China leží ve skříni a čekají, co jako s nimi hodlám dělat dál, rozhodla jsem si nějaké z nich vzít do parády. A pořádně. Projela jsme již spoustu tutoriálů "jak na CM" na youtube. Zalíbily s emi nejvíce pastely. Video se skvělou technikou máte níže. To mi připomíná, že jsme vám snad ani ještě nepředstavila CM BH MW draftíka, co jsme tvořila někdy v březnu ještě v USA. Je dokonalý. Sice zafixovaný průhledným lakem na nehty, ale i tak, téměř dokonalý. Ne, že bych se vychloubala, ale video dole krok po krůčku pomohlo.

Takže v nejbližší době očekávejte jeden z příspěvků do rubriky Výtvarná činnost! :)A-Z CH > Realistic Scene

5. července 2013 v 6:00 | Nina |  A - Z Challenge
A - Z Challenge

Reálné fotografie. To je můj cíl od samého počátku fotografování modelů. Focení není jen o umístění modelu na zem a zabrat koníka s přírodou v pozadí. Je to také o světle, barvách, fotoaparátu, ale i o póze koně, jeho zbarvení, detailech a o mnoha dalších faktorech, které si fotograf musí vzít na mysli. A že takových faktorů není málo. Je toho docela dost, na co se má člověk soustředit, pokud chce dosáhnout pěkné fotky. A mnohdy dokonalé prostředí třeba malého lesního potůčky či dokonalý značkový model nestačí. Focení, a především kvalitní focení, focení na lepší úrovni, není hračka.
Ale co by byl život s věčným stěžováním a mudrováním, že? I když si na běžném fotografickém výletě dám mnohem více práce s aranžováním scény a modelu, než-li se samotným vlastním focením, nikdy bych se koníčku fotografování nevzdala nebo toho z nudy nechala. To ne. Focení je moje vášeň, stejně tak jako modely. troufám si říct, že focení nikdy nezanevřu. A stejně tak jako nezanevřu focení, tak nepřestanu ani s modely! :)

Dvě z mých povedených fotografií. Každá trochu na "jiné brdo". Ale jak vidím, kopírované fotky z Rajčete více než zhoršují kvalituu...
Tady jsou Lisa a Blanco zachyceni na crossovém závodě. Jak vidíte, Me Blanco na první pohled nemá vhodný mold pro tuto akční disciplínu. Je tedy na místě dbát na ostatní, třeba hodně na detaily, aby odvedly pozornost právě od moldu. Zvolila jsem tedy propracovanou výstroj, sladěné barvy s jezdkyní a doplnila opravdové detaily jako vlaječku na podsedlovku, pákové udidlo, kamaše a dokonce i zvony. A samozřejmě netypická překážka také dělá dojem.
Naopak tato fotka není vůbec zaměřená na detaily. Chtěla jsem, aby Sharpe vynikl jako celek. Také dokonale kontrastuje s vybraným prostředím. Zeleň tedy podtrhuje jeho nádherné zbarvení o rysy a zároveň dodává fotce na reálnosti. Zejména drobný keřík, který věrohodně napodobuje jehličnan (v poměru s modelem) v životní velikosti. Jediné, co bych trochu vytkla je podklad, kde Sharpe stojí. Je to hladký kámen, mohla jsem na něj přidat třeba trochu písku, aby nevypadal tak jednotvárně.

Hrátky se světlem

4. července 2013 v 6:00 | Nina
Dnes uvidíte starší fotky z menšího focení na jízdárně. Použila jsem trochu netradiční světlo a získala tak celkem pěkný efekt. Myslím, že to splnilo svůj účel, jaký jsem chtěla. Některé jsou možná o něco žlutější než-li bych chtěla, ale to je maličkost.

Ráda bych slyšela váš názor a třeba výběr nejlepší fotky...? :)

Mimoto, ráda bych vás upozornila, že na fotkách účinkuje i jeden z mých nejcennějších modelů - tedy v ČR jediný Peter Stone Chips Quarter palomino. This is it :))

Masquerade 10x jinak!

3. července 2013 v 6:00 | Nina |  Jiné


Pozorně si prohlédněte mého Masqueradeho - je to OF Breyer Stablemates Masquerade. A nyní jej porovnejte s mnoha dalšími Masquerady, které jsem našla! :) Ať už OF nebo CM...


Podivné počasí!

2. července 2013 v 6:00 | Nina
Pamatujete, jak jsem tehdy na začátku června /přelomu května psala o jakémsi nezvyklém počasí u nás na chomutovsku? Přináším tedy fotky. Je to z jiného soudku než-li modely, ale i přes to doufám, že vás mé fotky zaujmou :).

Série snímků z různých dnů, kdy se měnilo počasí ze dne na den.Prvního července!

1. července 2013 v 6:00 | Nina |  Aktuálně
První právoplatný prázdninový den je tu!!!

Juhů, nezbývá nic než oslavovat! :))

Já si právě teď užívám týden u koní, doufám, že vy máte přinejmenším také skvělý čas. Popovídejte, jaké jsou vaše pocity? Jak hodnotíte školní rok? Jste rádi, že již skončil? Obáváte se toho dalšího?
Co vůbec plánujete na tyto prázdniny? Podělte se o plány ať už tady či na svých webech! Ať si mám co počíst, až se vrátím! ;)

Užívejte svěží letní a nyní i prázdninovou atmosféru!!! :)