Prosinec 2013

Masquerade

26. prosince 2013 v 17:57 | Nina |  Přehled modelů

Masquerade

American Paint Horse
hřebec
OF Breyer Stablemate Masquerade

Masquerade je velice bujný, nespoutaný hřebec. Není divu, že jeho nejoblíbenější činností je volný pohyb po širokých pastvinách. Nejraději běhá doslova s větrem o závod. Je skoro neúnavný. Takovéto vlastnosti jsou opěvovány v dostihových disciplínách, na to ale nemají naše stáje vybavení ani možnosti. Proto nezbývá nic jiného než aby Masquerade plnil takovou ozdobnou funkci stáje a pro ty nejodvážnější představuje výzvu osedlat si doslova mýtického bujného oře :D.

Tento model jsem koupila od Mazla k 3. výročí vzniku mého oficiálního ranche. Myslím, že je to docela povedený dárek, je výjimečný a poměrně vzácný,takového pravého Masquerada v Tradi verzi bych si moc přála. Je prostě úžasný, ale stejně tak je i nedosažitelný.

Rondnoire

26. prosince 2013 v 17:44 | Nina |  Přehled modelů

Rondnoire

PRE
hřebec
CM Stablemate, (c) Nina

Rodny se stal velice nečekaným favoritem. Když přijel spolu s dalšími koňmi k Lise, zdaleka netušila, že se stane velkým drezurním šampionem. Byl krásný, ukázkový Pura Raza Espaňola, ale byl tolik nenápadný. Skoro by se řeklo stejný jako všichni krásní PRE. Měl určitou drezurní praxi, a tak se ho Lisa rozhodla neotálet a přihlásila jej rovnou do Czech Breyer Games 2011. Byla to pro začátek více než náročná zkouška, ale Rodny ukázal, že je po těch správných rodičích a ve zkoušce obstál více než skvěle. V CBG drezuře s Lisou v prvním kole zvítezili a po druhém kole získali bronzovou medaili. Následovala další drobná vítězství v různých Photoshows.
Letos moc nebyla příležitost závodit, takže prozatím Rodny odpočívá a znova vyčkává na tu svou pravou chvíli.

Do Rodnyho profilu jsem právoplatně zařadila jeho bronzovou fotku z CBG. Jsem neuvěřitelně ťastná - můj dosavadní největší úspěch ve fotosoutěži. Fotka obstála hodnocení téměř profesionální fotografky Cof* :). Na začátku jsem neměla ani tušení, že se z vlastně mého začátečnického CM stane hvězdička celého ranče :).

Lilac Shimmer

26. prosince 2013 v 17:24 | Nina |  Přehled modelů

Lilac Shimmer

Knabstrupper
klisna
CM Bullyland Hannoverka, (c) Nina

Lilly patří k tažákům. Pracuje v zápřahu a Joska ji bere i do lesa. Jde jí to - je klidná a trpělivá, nikam se nežene, ale zabrat také umí. Počítáme s ní samozřejmě do chovu, bude předávat svou povahu, ale i typické zbarvení.

Lilly je můj velký pokus. Je to vlastně portrait horse modelu! :D Každý flíček jsem se snažila přesně namalovat podle Breyer koníka Sixes and Sevens. jsem s ní spokojená, ikdyž jak teď koukám na tu fotku, ta očka ji svítí jak kočce ve tmě :D. Mimo jiné dlužím díky Haničce, která mi pro Lilly vymyslela plemeno, díky! ;)

Nelly

26. prosince 2013 v 17:16 | Nina |  Přehled modelů

Nelly

A1/1
klisna
OF Procon

Nelly je milý, vyrovnaná klisna. Je vhodná do terénu, kde nehrozí, že by se plašila nebo by chtěla vybít přebytek energie. Na jízdárněse však musíte snažit vy. Pokud ji dokážete správně rozhýbat a "oživit" :), dokáže šlapat jako hodinky. Je využívaná především jako školní a rekreační kůň. Už má za sebou také pár hříbat.

Nellyina historie je docela zajímavá. Jednoho dne jsem navštívila Pompo a ona tam na poličce jen tak stála. V té době se právě poprvé v Česku objevovali Breyer a já jimi byla dokonale okouzlena, vlastně úplně mimo, a tak se dalo předpokládat, že mi Nelly více než připomínala Breyer Traditional klisnu Cupid. Moc jsem po ní toužila. Alespoň Nelly, kdybych měla. Za pár dní už u mě stála na poličce a já si jí opravdu hýčkala, protože mi dala možnost alespoň "jako" vlastnit opravdového, tehdy ještě nedosažitelného, Breyera :)).

Zafir

26. prosince 2013 v 16:52 | Nina |  Přehled modelů

Zafir

Fríský kůň
hřebec
OF Schleich

Zafir je plemenný fríský hřebec, který se věnuje především vozatajskému sportu. Je to kůň, který patří do kočáru. Na jeho plynulé, plavné chody se člověk nemůže vynadívat. Působí neuvěřitelně vznešeně, každý pohyb s noblesou. Pod sedlem jsou jeho chody mírně nepohodlné, především vysoká akce nohou při klusu. S ošetřovateli ani veterinářem nemá problém, při připouštění jde všechno hladce.

Zafir nese své jméno podle Zafira ze stejnojmenného filmu Zafir :)). Podle mě je tento model jeden z těch Schleich nejpovedenějších!

Scarlett

26. prosince 2013 v 16:29 | Nina |  Přehled modelů

Scarlett

Fríský kůň
klisna
OF Schleich
Scarlett je jedním z nejlepších školních koní, které můžou naše Rosewoodské stáje nabídnout. Už nespočetkrát dovedla začínající jezdce k nemalému jezdeckému cíli. Je neuvěřitelně všestranná a má velice silný charakter. Dokázala velké věci v soutěži všestrannosti, což jí dělá pro své plemeno vyjímečnou. Ikdyž podávala na závodech skvělé výkony, Stela v ní viděla dokonalého školního koně, a tak její kariéru nasměřovala právě tímto směrem. Neudělala chybu. Scarlett je mimo toho i skvělá matka, má za sebou již několik hříbat.
Scarlett nesmím opomenout. Patří mezi mé nejoblíbenější modely, patří mezi ty první, což ji bohužel poznamenalo. Už zdaleka není jako ze škatulky, ale i přesto si vždy zaslouží pár pěkných záběrů. Nedávno jsem navíc přišla na zajímavý fakt - je to vlastně vždy ona, kdo vyzkouší mezi prvními jakékoli nové vybavení na Schleich, doposud jsem si to ale neuvědomila :)).

Un Ami

26. prosince 2013 v 2:37 | Nina |  Přehled modelů

Un Ami

Švédský teplokrevník
hřebec
CM SCH lipicánka, (c) Nina

Un Ami znamená v překladu přítel a tím Un Ami rozhodně je. Je vyrovnaný a mírný, jakoby vyhledával člověka. Moc rád se mazlí, dokonce pohlazení vyžaduje. Společnost si ve stáji vynucuje kopáním dodveří boxu, je to takový zvláštní zlozvyk, který se snažíme odnaučit. Je poměrně mladý, skáče parkury a později s ním zajisté počítáme do chovu.

Na Un Amiho jsem jako na jedno z mála svých CMek pyšná. Prošel drastickými úpravami - změna postavení nohou, natočení hlavy a kompletně nová hříva i ohon. Mé začátky s keramickou hmotou... Plánuji velkou výstavní kariéru, uvidím, jak obstojí. Ještě nevím, zdave sbírce zůstane navždy. Zájemci? :D

Topaz

26. prosince 2013 v 2:29 | Nina |  Přehled modelů

Topaz

Lusitano
valach
OF Schleich

Top je pořádný lump, dalo by se říci. Je hodně temperamentní, pod sedlem provádí občas velké skopičiny, občas má svou hlavu. Taky moc dobře nevychází s ostatními koňmi - má dominantní sklony. Ale přesto se v jeho povaze najdou klady. Takový velký temperament je přímo pastva pro oči například ve westernových rychlostních disciplínách. Mimoto jsme nedávno našli nádhernou a docela neznámou disciplínu, ve které by Topík mohl vyniknout - tedy Working Equitation.

Topaz se může zdát, že má poněkud krkolomný mold, avšak ani netušíte, jaká to může být při focení výhoda. Alespoň z úhlu pohledu rozvíjení kreativity při focení. Můžete koníka různě postavit/nastavit a pokaždé vypadá jinak. Mže vyhazovat, může kopat, může se válet... prostě ať žijí nepraktické moldy! :D
Také patří můj dík Hanicce.konicek za bjevení dokonalého jezdeckého sportu - Working Equitation! ;)

Silvermoon

26. prosince 2013 v 2:18 | Nina |  Přehled modelů

Silvermoon

PRE
hřebec
CM SCH Andaluský kůň, (c) Lanya

Moony pochází společně s Do Me a Favour a Dots&Dashes od Lanyi. Jsem za ně všechny moc vděčná, protože jsou velmi jedineční. Moony je temperamentnější hřebec, patří pouze a jen do zkušenných rukou, které mu vymezí jeho možnosti, jinak si bude dělat přesně to, co se mu zlíbí. Žádné zlozvyky však nemá, má jen velkou radost ze života :). ůsobí jako plemeník, protože je to albín, je díky zesvětlujícímu cream genu docela žádaný. Svou kondici zlepšuje především drezurním ježděním a skoky.

Silvermoona si velice cením. Jednou jsem jej viděla na fotce u Lanyi a hned po něm začala toužit, poštěstilo se mi a nyní má čestné místo na poličce. S Lanyou moc ráda spolupracuji, budu muset oprášit kontakt, už se tu žádný Lanyin CM dlouho neobjevil :).

Sharpe de Andalucia

26. prosince 2013 v 2:07 | Nina |  Přehled modelů

Sharpe de Andalucia

PRE
hřebec
OF Papo

Sharpe patří k drezurním koním - je elegantní, s ladným pohybem, skvěle ovladatelný a velice vnímavý. Mnozí by potvrdili, že až přecitlivělý. Takový melancholik. Je neuvěřitelné, že i koně mají svou osobnost.

Sharpe k nám přicestoval z ranche Savanna Dial, moc za něj (původně Ufa), děkuji :). Tento model mě zaujal díky vranému zbarvení, které má takový zvláštní modrý nádech a také díky drezurnímu modlu. Moc se mi líbí ta jeho sbalená hlava a jak působí tak... sebraně :).

Shantal de Luxe

26. prosince 2013 v 1:57 | Nina |  Přehled modelů

Shantal de Luxe

Angloarabský kůň
klisna
OF Schleich kaštanová klisna

Shany k nám přicestovala jako klisna do endurance. Je docela vtipné, že teprve po jejím příjezdu jsme uvažovali o nabídnutí pracovního místa profesionální enduranční jezdkyni/jezdci. Naštěstí se toto dilema vyřešilo rychle. Stelina kamarádka Dominika u nás našla místo. Nyní je Shantal pod Dominičinou trenérskou rukou a je to právě ona, kdo sklízí s Dominikou ty hlavní úspěchy. Společně s Malake Tamarishkem a Amírem Al Asmarem patří k enduranční špičce ranche.

Shany jsem hledala dlouho. Ačkoli je to model starý, je propracovaný a má jiný mold než ostatní. A hlavně - je akční, to mám ráda. A tak u mě našla místo.

Samuel

26. prosince 2013 v 1:48 | Nina |  Přehled modelů


Samuel

Appaloosa
valach
OF Schleich

Sam je jeden z prvních westernových koní u nás ve stáji. Koupila jsem ho od sběratelky, kterou jste jistě znali pod jménem Katiik, mívala ranch Horses Eden. Moc jí za něj ještě jednou děkuji. Sam nás reprezentoval v disciplínách jako trail, cutting a další. Nyní je však v důchodu. Užívá si na pastvině a v poklidu dožívá. Čas od času si ho osedlají holky z oddílu nebo jej vzeme jako společníka pro nervózní koně do cestovního přepravníku.

Samuel patří mezi modely, které představují milník. Byla to má první koupě modelu od jiné sběratelky, tedy ne prostřednictvím e-shopu nebo kamenného obchodu. Koupila jsem jej od Katiik, už je tomu hodně dávno. Jsem za něj vděčná, protože patří mezi ty modely, kterých jsem si všimla až na druhý pohled a rozhodně by mě mrzelo, kdyby v mé sbírce chyběl.

Golden Nugett (Sagie)

26. prosince 2013 v 1:40 | Nina |  Přehled modelů

Golden Nugett (Sagie)

Irský Tinker
hřebec
OF Schleich

Sagie je plemenný hřebec, velmi ceněný v našem minichovu tinkerů. Na chladnokrevníka má docela velký temperament, který uplatňujeme v zápřahu. Velmi mu to jde. Je také neobyčejně chytrý a vynalézavý, což se projevuje v jeho útěkářských dovednostech. Petlice, klika, to na něj neplatí. Jeho box musí mít několikanásobné zajištění a hlavně - Sagie se nikdy nesmí nudit.

Sagieho mám moc ráda - Schleich Tinker se velice povedl. Jako jeden z hrstky vyvolených se mnou cestoval v roce 2013 do USA. Nečekaně se jeho výlet prodloužil, kdy jsem jej u tety musela společně s ostatními koníky ponechat v domění, že se zanedlouho vrátím, bohužel se mi to nepodařilo. Prozatím jsou tedy Sagie, Lakas, Shantal a její hříbě stále v Coloradu u mé sestřenky. Až se bude sestřenka znovu chystat navštívit Čechy, tak je vezme s sebou a doufám, že nezapomnou přibalit třeba nějakého amerického nováčka :).

Rossignol

26. prosince 2013 v 1:16 | Nina |  Přehled modelů

Rossignol

Haflingský kůň
valach
OF Schleich

Ros je vyrovnaný kůň s příjemným temperamentem, dokáže si postavit hlavu, ale mimo to je hodně pracovitý a na jízdárně se s ním dá vyjít. V terénu mu temperament rozhodně nechybí, proto je velice oblíben mezi jezdci na Hubertovy jízdy.

Rossignola jsem si dovezla z každoročního výletu mé liberecké tety. V mém dobřeznámém a velice oblíbeném Pompu v obchodním centru Nisa jsem jej objevila aběhem toho, co mamka nakupovala jsem mu vymýšlela jméno. Padla mi do oka reklama na sportovní vybavení Rossignol...proč ne :D.

Rosemoore

26. prosince 2013 v 0:27 | Nina |  Přehled modelů

Rosemoore

Clydesdale
klisna
CM SCH Clydesdale, (c) Mazel

Rosie je veliká, ale dobrosrdečná. Využívá se samozřejmě do zápřahu a že jí to třeba na takových jezdeckých ukázkách našeho ranche moc s vyzdovbeným valníkem a Joskou sluší! Na výstavách jsme ještě nebyli, vše se plánuje na rok 2014. Uvidíme. Zatím je to takový především domácí koník.

Je koupena od Mazla a byla to povedená koupě. Je nádherná, když jsem ji na ranchy Kelso poprvé viděla v článku, věděla jsem, že patří k nám. zanedlouho se ocitla v prodeji a já po ní ihned sáhla. Zanedlouho přijela nečekaně i se svým stájovým kolegou Paint the Sky.

Czerockee

26. prosince 2013 v 0:17 | Nina |  Přehled modelů

Czerockee

American Paint Horse
hřebec
OF Procon

Rocky patří Pavle, která naši stáj reprezentuje v oblasti parkurového skákání. Rocky však není parkurový skokan. Je to jednoduše Pavlin mazlíček. Takový oddychový kůň. Možná si říkáte, jak stíhá svou parkurovou kariéru - trénink koní, závody a ještě tohoto koníka navíc? Čas od času si potřebuje odpočinout, ovšem jak jinak než v sedle, a tak s Rockym vyráží do přírody anebo se uvolní při přirozené komunikaci. Když je Pavla v pracovním parkurovém nasazení, o Rockyho se starají členové klubu a za odměnu si jej občas vypůjčují na jízdu.

Rocky se mi zalíbil díky jeho strakatému zbarvení. Značku moc v oblibě nemám ráda, někteří její modely na tom proporcionálně slavně nejsou, ale existují světlé výjimky jako je Rocky.

The Small Point

26. prosince 2013 v 0:05 | Nina |  Přehled modelů

The Small Point

Shagya Arab
hřebec
OF Mactoys

Point je westernový kůň, což by se mohlo zdát u svého plemene poněkud zavádějící. Není tomu však. Toto plemeno, stejně tak příkladný zástupce náš Point, má obrovskou chuť k práci a je velmi oddaný za každý projev lásky a péče. S čím se však velmi dlouho potýkáme je jeho tvrdohlavost a neústupnost. Ale to je bohužel pro shagya typické. Vynahrazuje to však jeho čilost a velký temperment, což rozvíjí jeho velkou všestrannost.

Miluji své modely mimo jiné také pro to, že se o plemeni, který představují, dozvím o něco více a případně si takové znalosti obohatím. Takový Point mi přišel na arabského plnokrevníka příliš mohutný a vysoký... přemýšlela jsem, které plemeno by se k němu lépe hodilo a narazila jsem na shagya. Takhle tomu bylo u mnoha mých koní. A právě díky takovýmto nepřesným přiřazením firmy plemene k modelu jsem ve světě koní opět o něco chytřejší :). Také to tak máte?

Picasso

25. prosince 2013 v 23:50 | Nina |  Přehled modelů

Picasso

Arabský plnokrevník
hřebec
CM SCH Arabský pln; (c) Nina

Pico nese na své plemeno neobvyklé zbarvení. Vraníci jsou v řadách arabů docela vzácní - a to z praktického důvodu, pouštním koním, kteří tráví většinu času na prudkém slunci se vrané zbarvení nevyplácí. Picasso je proto takovou zvláštností. Navíc své zbarvení přenáší na potomky, je proto žádaným plemeníkem. Aby si udržel kondici, uplatňujeme jej v oblasti endurance.

Picassa jsem barevně přetvářela už mnohokrát. Pokaždý byl sice černý, ale řeknu vám, že namalovat oči, lysinku a ponožky přesně tak, aby se mi líbily, není zdaleka jednoduché. Jeho konečná podoba mu zatím vydržela nejdéle, uvidíme, zda mě třeba nenapadne mu dát glossy vsrtvu :D. Ikdyž už sám už tady takový nápad i pokus o něj byl, lak však moc nespolupracoval, a tak je Picasso takový lesklý matte.

Paint the Sky

25. prosince 2013 v 23:42 | Nina |  Přehled modelů

Paint the Sky

American Paint Horse
hřebec
CM SCH Quarter, (c) Mazel

Paint je už od pohledu mírumilovný. Je neuvěřitelně přítulný a přátelský. Svou klidnou povahu také předává dál na potomky. Je cvičen westernově, především vyniká v pomalejších disciplínách - především v pleasure a v halter výstavách. Ale samozřejmě zvládá i trail a okusil už i barely. Je to jeden z ceněných westernových koní pod trénerskou rukou Oskara.

Painta jsem výhodně koupila společně s CM clydesdale Rosemoore. Vůbec jsem jej neplánovala, ale Mazel mi ho nabídla velice výhodně, tak proč jej nebrat. A nyní vím, že by byla chyba si jej k Rosemoore nepřibalit. Je přímo perfektní svou jednoduchostí. A to mám ráda, škoda jen, že si takovýchto koní všimnu zpravidla až na druhý pohled. Většinou se to spíše vymstí.

Pegas

25. prosince 2013 v 23:21 | Nina |  Přehled modelů

Pegas

Percheronský kůň
hřebec
OF Schleich

Pegas je v Joskovo vlastnictví. Joska má pro chladnokrevníky a vozatajský sport slabost, tak to také podle toho vypadá. Vybírá si ke koupi pouze tažná plemena a vybírá mezi jednotlivci velmi pečlivě. Jednou z jeho nejlepších koupí (podle jeho mínění) byl rozhodně Pegas. Je to dobře stavěný ukázkový percheronský plemeník. Je sice ve svých letech, avšak stále ho neopustila neuvěřitelná pracovní nasazenost a veliká síla.

Pegas je jedním z mých nejoblíbenějších tažáků. Líbí se mi jeho zbarvení a vůbec - model jako takový. Působí velice elegantně, ikdyž je to obrovský chladnokrevný kůň :).