Leden 2014

Scarlett

26. ledna 2014 v 19:15 | Nina |  Přehled modelů

Scarlett

Fríský kůň
klisna
OF Schleich
Scarlett je jedním z nejlepších školních koní, které můžou naše Rosewoodské stáje nabídnout. Už nespočetkrát dovedla začínající jezdce k nemalému jezdeckému cíli. Je neuvěřitelně všestranná a má velice silný charakter. Dokázala velké věci v soutěži všestrannosti, což jí dělá pro své plemeno vyjímečnou. Ikdyž podávala na závodech skvělé výkony, Stela v ní viděla dokonalého školního koně, a tak její kariéru nasměřovala právě tímto směrem. Neudělala chybu. Scarlett je mimo toho i skvělá matka, má za sebou již několik hříbat.
Scarlett nesmím opomenout. Patří mezi mé nejoblíbenější modely, patří mezi ty první, což ji bohužel poznamenalo. Už zdaleka není jako ze škatulky, ale i přesto si vždy zaslouží pár pěkných záběrů. Nedávno jsem navíc přišla na zajímavý fakt - je to vlastně vždy ona, kdo vyzkouší mezi prvními jakékoli nové vybavení na Schleich, doposud jsem si to ale neuvědomila :)).

Funtazie Coral

15. ledna 2014 v 20:55 | Nina |  Přehled modelů

Funtazie Coral

Irský Tinker
klisna
CM SCH klisna elfky Sery, (c) Nina

Fany patří Dominice. Je to její rekreační kobylka, takový mazel a oddychový kůň. Dominika jezdí enduranční koně a v tomto oboru také závodí. Fany si nepořídila za účelem závodění. Chtěla s ní zapracovat na přirozené komunikaci, vyjet si s ní v poklidu do přírody a občas ji propůjčovat do stájového oddílu taktéž pro rekreaci. Mimo jiné je to pohodový kůň a žádný stresař, proto mnohdy plní funkci uklidňující společnice pro nervózní koně na závodech. Splnila si taktéž sen vlastnit toto plemeno.

Tento model byl jeden z mých úplně prvních Schleich. Ke Schleich jsem se totiž dostala přes fantasy svět. Vše začalo pegasem Snížkem, ke kterému pak přibyla právě Sera s její kobylkou, kterou jsem pojmenovala Cora. Spolu s mojí kamarádkou, která si pořídila Feyu s bílým hřebcem. Co jsme se s vílami nahrály :). Tvořily jsme jejich nádherný fantasy svět a doslova jsme jím žily. Byly to krásné časy, ty mé začátky se Schleich :)).

CM úprava - to je velká kapitola. Jak vidíte, kompletně jsem odstranila uzdečku i dubové listy z hřívy. Bylo to náročné, ale řekla bych, na můj první pokus obstojné. Stačilo zahladit stopy prostřednictvím menší změny jejího zbarvení a "zázrak" je na světě :)).

Nacho Salazar

4. ledna 2014 v 21:12 | Nina |  Přehled modelů

Nacho Salazar

Norik
hřebec
CM BH Stablemate, (c) Mazel

Nacho je hřebec s výbornými charakterovými rysy, které zdědil po matce. Má neuvěřitelnou chuť k práci, což potvrzuje jak na závodech, tak v každodenní práci v lese. Má mimořádnou mechaniku pohybu a atraktivní vzhled. Je odkoupen z tehdejšího ranče RZ Demetri, od Mazla.

Tento Nacho je jmenovcem skutečného norického hřebce. Mazel si na něm dala záležet nejen po výtvarné stránce, ale také při vytváření jeho identity :). Je to norický kůň se vším všudy. Moc ráda ho fotím díky jeho akčnímu moldu, které tak zbožňuji :)).

Tabasko el Niňo

4. ledna 2014 v 21:03 | Nina |  Přehled modelů

Tabasko el Niňo

AQH
hřebec
CM BH Minniewhinnies, (c) Mazel

Tabasko přijel z tehdejšího ranče RZ Demetri, od Mazla. Je to šikovný a učenlivý kůň. Nejraději se předvádí ve volnosti, to mu jde skvěle a vznikají nádherné fotky.Proto se nejvíce hodí pro výstavy, tam nejvíce boduje. Pod sedlem je také obstojný, ale ztrácí ten temperament a eleganci jako při vystavování.

Tabasko je můj první BH MW. Moc ráda ho fotím, protože co je malé, to je hezké :D.

Silent Sunshine

4. ledna 2014 v 20:38 | Nina |  Přehled modelů

Silent Sunshine

AQH
valach
CM BH Stablemate, (c) Nina

Sunny je pravý westerňák. Je pohodový, pozitivně naladěný, klidný, ale ne flegmatický. Jeho pohodlné chody jsou velkou výhodou pro dlouho putování v sedle, rychlé nohy se vyplatí v cuttingu a bystrá mysl v trailu. Je lehce ovladatelný, a tak se uplatňuje i jako učitel začátečnických westernových jezdců.

Sunny je jeden z mých prvních CM. Ačkoli vůbec není dokonalý, našla jsem v něm oblibu. Nevím, jeho zbarvení vypadá tak přirozeně, přechody na nohou nejsou ostré a bílá barva nevypadá tak plošně, jetam náznak stínování. Ale rozhodně bych ještě měla sáhnout na očka, ta jsou na něm to nejslabší místo.

Nonsens

4. ledna 2014 v 19:53 | Nina |  Přehled modelů

Nonsens

Morgan
hřebec
OF Peter Stone Chip Southern Cross

Nona jsme pořídili zejména jako rekreačního koně, jelikož jem to výjimečný rodinný kůň. Je neuvěřitelně univerzální - pro hospodářskou práci i pro jezdectví. Je ježděn anglicky i westernově. Miluje vyjížďky do přírody a léto, také pobyt na pastvinách a své koňské přátele. Až bude k dispozici menší vozík, bryčka nebo něco podobného, nebudeme váhat a zaučíme Nonsense i "kočárovému ježdění" :)).

Nonsens přijel z ranče Silverhooves společně s Me Blancem. Jsou to tedy bývalí silverhoovští stájoví kolegové. :D. Non mě zaujal především svým zbarvením. Ryzáci, to je má slabost a jeho nádherný elegantní postoj z jeho víceméně obyčejného modelu dělá opravdového krasavce. Navíc je to první Peter Stone Horse v mé sbírce :).

Invictus

4. ledna 2014 v 19:40 | Nina |  Přehled modelů

Invictus

PRE
hřebec
CM PS Chip Thoroughbred, (c) Naervon

Invictus pochází z ranče Silverhooves. Rozhodně nedělá svému jméno ostudu, je vážně nespoutaný. Pod sedlem je hodně temperamentní, ale v jeho případě je to vždy plus, je totiž také velice vnímavý a citlivý. Zpočátku svého jezdce zkouší, kde by se dalo něco ošidit, ale pokud má jezdec dostatečně pevnou ruku, rozhodně ho zvládne a Invictus mu rozkryje svůj jezdecký talent. V současnosti je využíván jako pracovní kůň, jezdí drezuru a působí jako plemeník. Lisa si pohrává s myšlenkou začít s ním ne tolik známou disciplínu working equitation :).

Invicta jsem v roce 2012 koupila od Naervon. Ještě dlouho před jeho koupí jsem jej obdivovala v Naervoniných článcích a hned jak byl Invictus na prodej jsem po něm sáhla. Tímto za nádherného koníka a zároveň mého prvního mohéra ve sbírce děkuji :). Jeho výroba byla určitě náročná. Je to přetvořený stojící mold plnokrevníka, takže klobouk dolů :).


Think Twice

2. ledna 2014 v 23:26 | Nina |  Přehled modelů

Think Twice

A1/1
hřebec
CM Breyer Stablemate, (c) Mazel

Twist, jak se mu přezdívá, přijel na ranč jako téměř nezkrotný kůň. Jeho původní majitel a všichni, kdo na něm doposud seděli si opravdu dvakrát rozmysleli než ho osedlali. Téměř nesnesl na hřbetě jezdce. Lisa se však v práci s problémovými koňmi přímo vyžívá, a tak dala Twista pořádně do kupy. Ještě to potřebuje sice vyladit nějaké mouchy, ale zkušennější jezdci již zvládnou Twista bez problému. V budoucnu se chystá Lisa Twistův temperament uplatnit například v cross-country.

Twist pochází od Mazla. Zaujal mě svou jednoduchostí. Miluji ryzáky a plnokrevníky, navíc mi v modelovém světě často chybí koníci s obyčejným zbarvením. V doopravdovém světě přeci také nepřevažují netradičně zbarvení jedinci nad základními zbarveními.

My Signature

2. ledna 2014 v 0:21 | Nina |  Přehled modelů

My Signature

Morgan
klisna
CM Breyer Stablemate, (c) Lintith

Signature je opravdovým členem rodiny. Je natolik přátelská a milá, a to je přednost morganů. Pod sedlem je dokonale zvládnutelná a její jezdecké využití je opravdu velice univerzální. Umí skákat, hodí se k práci na ranči a je zaučená i v drezuře. Pro tah se také skvěle hodí. U nás je to zejméne rekreační kůň, jezdí se zákazníky do přírody a na putovní výlety. Mimo jiné dost často reprezentuje ranč s mladými jezdci v drezuře. Ta ji baví asi nejvíce.

Signature jsem koupila od Mazla, která ji získala od Lintith. A touto složitější cestou se k nám dostalo první CM od Lin :). Musím její práci pochválit - je úžasně realistická a každičký detail má propracovaný. Myslím, že se Lintith povedlo vystihnout toho běžného nejobyčejnějšího hnědáka, a to je podle mého názoru velké umění :).

Me Blanco

1. ledna 2014 v 23:26 | Nina |  Přehled modelů

Me Blanco

Andaluský kůň
hřebec
OF Breyer Stablemate, Andalusier, Mystery Foal Set

Blanco je šperk sportovní stáje. Je úspěšný zejména ve výstavách a závodech všestrannosti, v těch vyniká nejvíce, ikdyž je to na jeho plemeno více než neobvyklé. Jeho stálou jezdkyní, na kterou si dokonale zvykl a zžil se s ní je Lisa. Je také výtečným plemeníkem, už několik hříbat zplodil. Získali jsme jej z ranče Silverhooves, od Naervon, které jsem vděčná :).

Blanco k nám přicestoval v únoru 2012 a byl tady v Česku jako první svého druhu. Poté přijeli jeho "bratříčci" na ranč Bílá Vločka a na ranč Perla. Náš Blanco již vyhrál několik fotoshow a ani na Live Show si nevedl špatně. Je to můj velice oblíbený model, nikoli díky jeho úspěšnosti (ikdyž to samozřejmě také:)), nýbrž obdivuji jeho krásný mold a rose gray barvu.


Baroque Beaute

1. ledna 2014 v 22:48 | Nina |  Přehled modelů

Baroque Beaute

Barokní pinto
hřebec
OF Breyer Stablemate

Bjůty, jak se mu doslova přezdívá, je darem od ranče Hvězdovec, velice si toho cením :). Bjůty vyniká svými chody. Jsou elegantní, hladké a prostorné, ukázková vysoká akce nohou. Je ideálním koněm do zápřahu. Dříve soutěžil v oblasti jednospřeží, docela mu to šlo. Nyní se zaměřujeme zejména na vystavování. Má ukázkový exteriér. Také proto je zapsán v Holandské plemenné knize.

Bjůtyho jsem opravdu dostala dárkem od Karčíi, čehož si neuvěřitelně vážím, děkuji :). Je to můj první barokní pinto ve sbírce. Snad jich ještě pár přibyde. Bjůty je krásný sám o sobě jako OF, ikdyž se může zdát obyčejný, moc mu ta hnědá sluší. Moc se mi líbí jeho ušlechtilá hlava. Pro zajímavost zde můžete navštívit českou plemennou knihu barokního pinta:

Le Patron

1. ledna 2014 v 20:22 | Nina |  Přehled modelů

Le Patron

Hannoverský teplokrevník
hřebec
OF Breyer Stablemate, warmblood jumper, Gift Collection

Leelee je opravdový skokanský talent. Miluje skoky tělem i duší a toto nadšení předává svým potomkům, je to výborný plemeník. Zúčastnil se mimo jiné i republikového mistrovství v parkurovém skákání. V boxe klidný a trpělivý, s ošetřováním nemá žádný problém a cestování mu také nevadí.

Patrona jsem si vybrala opět na ranči Kelso. Líbil se mi od pohledu, je to klasický hnědák a ještě k tomu skokan, prostě mi padl do oka. V ČR jsem jich zahlédla jen pár, je to totiž starší model. Těším se na jeho první zkoušku naCLS 2014 :).

Lord Cherryl

1. ledna 2014 v 20:10 | Nina |  Přehled modelů

Lord Cherryl

Orlovský klusák
valach
CM Breyer Stablemate, (c) Mazel

Cherry patří mezi dva první koně importované na náš ranč z ranče Kelso (tehdy RZ Demetri), tedy od Mazla. Přicestoval spolu se svou stájovou kolegyní Lady Moondance. Cherry je od přírody klidný až flegmatický koník. Pod sedlem tedy od něho nečekejte žádný velký temperament ani energický trysk, naopak se v jeho sedle můžete cítit velice bezpečně. Samozřejmě je vycvičený k typickému klusu klusáků. Je to rekreační kůň, často využívaný k jezdeckým lekcím.

Cherry a Mona (Lady Moondance), to jsou v pořadí první třetí Breyer v celé mé sbírce. A tak začala velká spolupráce s Mazlem. Právě od Mazla pochází velká část mé SM sbírky. Mimo SM sem od Mazla přicestovalo i pár Schleich. Tímto Mazlovi za veškeré koníky děkuji!!! :)

Enjoy Lucky Love

1. ledna 2014 v 19:48 | Nina |  Přehled modelů

Enjoy Lucky Love

APH
klisna
CM Breyer Stablemate, (c) Nina

Joia je vlastně takový velký stájový miláček. Miluje mazlení a moc ráda se nechá hřebelcovat, je to tedy skvělá učitelka pro ty, kteří se učí jak správně vyčistit a pečovat o koně. Klidně stojí a trpělivě drží. Co se týče jízdy, projevuje se tu její flegmatická povaha, ale zdatnější jezdec ji vklidu uvede i do trysku. Bohužel není uchovnitelná kvůli jejím zdravotním potížím se zadními končetinami.

Joia je můj bezesporu úplně první drastic CM modelu od značky Breyer. Sešli se mi tři modely na moldu standartbreda, tak proč si nezaexperimentovat :). Pokoušela jsem se o cválajícího koníka, inspiraci jsem našla téhož roku na CLS, kde tuším klusák od Mazla byl předělaný právě na cválajícího koně, byla jsem úplně uchvácena. Můj pokus je podstatně horší, dokonce má špatně postavené nohy... takový mimochod :D. Ale i přesto mi přirostla k srdci. Malovala jsem ji podle určitého OF Breyer Traditionala.

Mallow Flow

1. ledna 2014 v 19:38 | Nina |  Přehled modelů

Mallow Flow

Paint Sport Horse
hřebec
CM Breyer Stablemates, (c) Mazel

Mall je takový postrach, je totiž živější povahy, má velký temperament, je hodně energický, a tak se ho většina jezdců bojí. Bojí není správné slovo, ale mají z něj rozhodně respekt. Už takzvaně "sundal" mnoho zkušenných jezdců. Je to zkrátka vybíravý kůň, co se jezdců týče. Pár vyvovelých však mělo štěstí abylo jim dovoleno nahlédnout mu hlouběji do duše. Po té, co jej zkrotíte zjistíte, že neuvěřitelně oddaný a nadšený pro skoky. Ty zbožňuje nade vše. Proto bude za pár let, co se trochu umírní, vhodný i do vyšších skokových soutěží.

Mallow Flow je bratr hřebce Meatfly z ranče RZ Demetri. Původně jsem chtěla odkoupit právě Meat Flye, ale ten tehdy nebyl na prodej a byl mi nabídnut jeho bratr. :)

In Flagranti

1. ledna 2014 v 19:19 | Nina |  Přehled modelů

In Flagranti

A1/1
hřebec
OF Breyer Stablemates Hannoverian - Pony Gals

Figo pochází z dostihové stáje RZ Demetri. Jeho rodiče jsou vynikající vytrvalci a zároveň spolehliví skokani. Figo odstartoval svou závodní kariéru celkem úspěšně, avšak její náhlý konec zapřínilo zranění. Následně proběhl jeho prodej a Figo našelnový domov právě tady. Kupovali jsme ho s nadějí do crossové disciplíny, ovšem nikoli dostihové steeplechase cross-country, nýbrž do klasické cross-country. Pozvolna jsme začínali s výcvikem, vedl si dobře a na zranění se úplně zapomnělo. Letos jej čeká jeho první pořádná závodní sezona s novým zaměřením.

Flagranti je o něco málo cenější než obyčejní SM sériovci, právě proto jsem si ho vybrala. V Česku jich je zatím po málu. Může se snadno plést s podobnou SM Appou, která je novější a častější. Pozměnila jsem mu plemeno, zkrátka na první pohled mi padl do oka jako plnokrevník, která mám v oblibě. A navíc ještě rose gray... mmm :). Mám ho moc ráda. A děkuji Mazlovi! ;)


Lifestyle

1. ledna 2014 v 19:09 | Nina |  Přehled modelů

Lifestyle

A1/1
klisna
CM Breyer Stablemate, (c) Nina

Lifey bývala dostihová klisna, ale její původní majitel se rozhodl prodat ji. Prý je to pro ni lepší, prostě se nehodí do dostihového sportu. Rodokmen má na běhání sice obstojný, ale chybí ji to srdce oddané dráze, ta bojovná touha doběhnout do cíle jako první Je ctižádostivá, ale prostě a jednoduše dá raději přednost tomu, když se proběhne po pastvině, vyjede na vyjížďku. Dostala se k nám, kde ji využíváme především jako všestrannou jezdeckou kobylku - naučila se skákat, drezurní základy a jezdci milují ten osvobozující pocit, když s ní mohou nespoutaně cválat po lukách :).

Life pochází ze setu osmi bílých SM určených k malování. Moc se mi líbí ryzáci, takže jsem se o toto zbarvení pokusila. Není to mé vrcholné dílo, ale nějak se mi jí nechce zahodit, prostě sem patří :).

Rosemary

1. ledna 2014 v 18:58 | Nina |  Přehled modelů

Rosemary

Suffolský chladnokrevník
klisna
CM Breyer Stablemate, (c) Mazel

Rosie je využívána zejména do zápřahu, protože skvěle spolupracuje, nemá k práci výhrady a neplaší se. Je to neuvěřitelný tahoun. Ve stádě však tak klidná není - je to taková šéfka, nenechá si nic líbit a ostatní koně ví, že nejrozumnější je se jí neplést pod kopyta. :)

Rosemary je jako většina mých Stablemates od Mazla. Je to drastic CM - neptala jsem se, ale její základ - to vypadá na belgického chladnokrevníka, má však pozměněný postoj, nový ocásek a hřívu. Je krásná, jedna z mých prvních drastic CM vůbec. Je ale velmi křehká, a tak na ní obzvlášť při cestování musím být velmi obezřetná.